1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

Злочинний світ за ґратами: учасник сходок «бродяга» та ще група осіб "ділили" сфери впливу на Закарпатті

22.03.2024 17:13 Кримінал незвичайно

На цих зібраннях місцевий криміналітет вирішував питання щодо розмежування сфер впливу, збору та розподілу «злодійського общака».

На цих зібраннях місцевий криміналітет вирішував питання щодо розмежування сфер впливу, збору та розподілу «злодійського общака».
Закарпатська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо уродженця Сваляви за фактами участі у злочинних зібраннях (сходках) осіб, які здійснюють злочинний вплив (ч. 1 ст. 255-2 КК України).

Слідством встановлено, що фігурант брав участь у «сходках» в’язнів у держустанові «Закарпатська УВП (№ 9)». На одній із таких він одержав статус «бродяги» в злочинному світі.
Крім того, на цих зібраннях місцевий криміналітет вирішував питання щодо розмежування сфер впливу, збору та розподілу «злодійського общака» шляхом проведення серед ув’язнених азартних ігор та налагодження шляхів потрапляння до установи заборонених речовин тощо.

Повідомляє Закарпатська обласна прокуратура.

"Зауважимо, що обвинувачений раніше неодноразово судимий і відбував строк ув’язнення за майнові злочини, а як тільки вийшов на волю – одержав підозру у скоєнні чергового кримінального правопорушення. Зараз він і надалі під вартою без права внести заставу", - йдеться у дописі. 
Розгляд провадження здійснює Ужгородський міськрайонний суд. Там також розглядають справу щодо організатора «сходок» – кримінального авторитета з Мукачева - та інших чотирьох його спільників.
Розслідування злочину здійснювали слідчі ГУ Нацполіції Закарпаття за оперативного супроводу Управління стратегічних розслідувань у Закарпатській області ДСР НПУ та за сприяння ДУ «Закарпатська УВП (№ 9)».
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.