1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Україна
  4. > >

На Заході двоє правоохоронниць налагодили цікаву схему заробітку: що відомо

16.01.2024 12:10 Кримінал незвичайно

Жінки працювали в різних підрозділах і не були знайомими, однак діяли за схожою схемою.

Жінки працювали в різних підрозділах і не були знайомими, однак діяли за схожою схемою.

Працівники ДБР у взаємодії з військовою контррозвідкою СБУ та відділом внутрішньої безпеки Держприкордонслужби викрили двох правоохоронниць. 
 Вони продавали замовникам інформацію з державної бази даних органів контролю, які перетинають державний кордон.

Жінки працювали в різних підрозділах і не були знайомими, однак діяли за схожою схемою. До них через знайомих звернулися посередники з пропозицією за гроші в базу даних щодо інформації про чоловіків призовного віку, які перевірили проїзд за кордон.

"Зловмисники копіювали з бази даних інформацію про наявність у певних осіб будь-яких заборонених для виїзду за кордон. також, чи не розшукує їх військкомат як тих, хто уникає призову на військову службу.
«Зняття» інформації з закритих баз даних щодо однієї особи коштувала 150 доларів США. Частину грошей взяли посередники, до яких зверталися «клієнти». Незаконно отриману інформацію надсилали через месенджери", - йдеться у повідомленні. 

За такою одна правоохоронниця продана щодо двох осіб, інша схема – щодо шести. Наприкінці жовтня минулого року правоохоронці затримали двох посередників, які передавали запити фігурантам.

Посередникам повідомлено про переконання у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом (ч. 2 ст. 361-2 КК України).

Санкція статті передбачає покарання – до 5 років затвердження волі. Розслідування щодо них завершено, вивинувальний акт направлено до суду.
DBR_povidomilo_pro_pidozru_dvom_pravooohoronnitsyam_yaki_prodavali_informatsiyu_z_zakritoji_derzhavnoji_bazi_danih

Двом правоохоронникам повідомляється про підозру у несанкціонованому збуті інформації з обмеженим доступом (ч. 1 ст. 361-2 КК України).

Один з них повідомляє про переконання ще й у несанкціонованому копіюванні інформації, що призвело до її витоку, вчиненому повтору (ч. 3 ст. 362 КК України).

Санкція статей передбачає покарання у вигляді повернення волі на строк до 6 років.

Подано клопотання про обрання їм запобіжних заходів та відсторонення від зайнятих посад.

Читайте також:  Світла може не бути у найближчий період: закарпатцям слід робити запаси