Цьогоріч зиму українцям обіцяють холодну й непередбачувану. Людям радять зазделегідь підготуватись до опалювального сезону.
Тепла пора добігає кінця, в регіоні вже зараз міркують над тим, як зустрінуть цьогоріч зиму, як і чим обігріватимуть власні оселі. Побоюючись здорожчання вартості комунальних послуг, дорожчання електроенергії й блакитного палива, люди по різному виходять із ситуації та шукають альтернативні способи обігріву осель.
Наразі краяни починають активно запасатись дровами. Їх вартість цьогоріч істотно виросла - машина дров у середньому коштує від 6 тисяч. Дерево породи ясен - 1700 грн., Дрова колоті (дуб ,ясен) -1000 гривень. Машина дров (породи верба, тополя) - 4,500 грн. Придбати дрова за встановленими відпускними цінами в жителів краю є нагода в місцевих лісгоспах. Відповідна інформація із роз'ясненням щодо виписки дров і куди необхідно звертатись періодично з'являється в соцмережах: "Готуйте дрова влітку".
Хто не в силах придбати дрова за цьогорічними цінами, заготовляє їх самотужки. Також люди зрізають старі дерева в садах - горіхи та яблуні. Багато дерев цьогоріч повсихали та в результаті цьогорічної спеки - тож люди пускають їх на тверде паливо.
Усе частіше для обігріву помешкань господарі обирають буржуйки. В цей час вони стали куди вигіднішими й економнішими, як відзначають, у порівнянні з електричними обігрівачами й газовими котлами. Вигідним варіантом є також котли на дровах, що дозволяють швидко обігріти оселю та зберігають тепло у будинку значний період.
Також нині люди повертаються до популярних колись мурованих грубок. Не всі поспішили "порозбирати" немодні, на перший погляд старезні кальги із настанням "ери газифікації". У багатьох ще і досі красуються у будинках ці унікальні шедеври з минулого, надійно викладені сільськими майстрами.
Утеплення будинку теж має значення
Утеплення оселі відіграє важливу роль у підготовці до опалювального сезону. Способів безліч, головне знати, чим і як правильно утеплити свій дім, щоб тепло, як відзначають, "не гріло вулицю", а зберігалось в приміщенні. Для цього використовують як енергозберігаючі вікна та двері, утеплюють стіни мінватою та пінопластом, які зберігають тепло. Що стосується утеплення фасадів будинків, то тут, за словами експертів, найкраще обирати мінвату. Шар теплоізоляції - приблизно 15 см. Вона має високу паропровідність та не горить. Володіє хорошими звукоізоляційними властивостями, екологічно чиста.
Значна кількість тепла виходить і через горища будинків, тож слід подумати й про них. Поодинокі господарі утеплюють горища, застилаючи їх товщею тирси із гашеним вапном тощо. Цей засіб вважають доволі дієвим та ефективним.
Надійно - значить герметично
При встановленні герметичних вікон, господарям варто подбати й про систему вентиляції. Найкраще у цьому плані буде встановлення рекуператора - енергоощадного пристрою, що нагріває свіже повітря, яке надходить із вулиці за рахунок повітря, що виходить з оселі.
Утеплення металопластикових вікон
Одним із найпростіших способів утеплення пластикових вікон є зменшення теплопровідності елемента з максимальною площею - склопакета. За словами спеціалістів, у житлових приміщеннях бажано встановлювати двокамерні енергоощадні склопакети.
Якщо у вікнах встановлено однокамерні склопакети - їх краще замінити двокамерними, зі склом і заповненням камер аргоном.
Теплозберігаюча плівка для вікон, що наклеюється поверх скла, також знижує теплопровідність конструкції .
Утеплення ззовні
Утеплення металопластикових вікон передбачає також теплоізоляцію відкосів. Причому утеплювати їх потрібно як ззовні, так і зсередини. Перед тим, як утеплити відкоси ззовні, слід врахувати, що теплоізоляційний шар має залишитися паропроникним. При використанні пароізоляційних матеріалів — порушиться природна вентиляція монтажного шва, і всередині накопичуватиметься волога. Це, в свою чергу, підвищить ризик промерзання вікна узимку та спровокує появу плісняви. Утеплення зовнішніх відкосів вікон бажано робити не із застосуванням пінополістиролу, а за допомогою мінвати чи теплоізоляційних штукатурок.
Утеплення зсередини дозволить знизити теплопровідність монтажного шва по периметру всього вікна й зменшить втрати тепла. Такий спосіб теплоізоляції дозволяє застосування як пароізоляційних, так і паропроникних матеріалів. Можна використовувати як мінвату, пінопласт, пінополістирол тощо. В конструкції монтажного шва має бути присутнім пароізоляційний шар, в іншому разі волога з приміщення буде проникати всередину.
Читайте також:
- Мобілізація й випадки порушень у Закарпатській області: що відбувалось у регіоні й чому люди виходили з вилами?
- Буде сніжно і вдарить "мінус": де влупить мороз вже найближчими днями?
- З 19 грудня діє новий закон: в Україні каратимуть за слова, жести й рухи тіла /ВІДЕО
- Атака "ПриватБанку" й "тисяча Вови": що коїться в Україні й куди спішать люди?
- Поділитись:
- Twitter(X)
- Telegram
- Viber
Українців чекає неприємний "сюрприз" із картковими...
З 1 жовтня 2024 року в Україні вступають...
29.09.2024 12:07 21524 0 Суспільство
Злетіли до неба: у магазинах Закарпаття людей шоку...
Один з вагомих продуктів дорожчає в регі...
29.09.2024 12:12 19433 0 Суспільство
Дмитро Кулеба привіз на Закарпаття кохану жінку: в...
Обраниця екс-міністра закордонних справ ...
29.09.2024 13:27 12702 0 Суспільство
Українців попередили про підвищення цін на мобільн...
У 2025 році очікується значне підвищення...
29.09.2024 14:08 14992 0 Суспільство
Масований обстріл Запоріжжя та ракетна загроза з Б...
У Запоріжжі пролунали вибухи, є інформац...
29.09.2024 14:20 3790 0 Суспільство
Щонайменше 100 людей загинули, десятки вважаються ...
За прогнозами нестримна негода триватиме...
29.09.2024 14:25 7365 0 Суспільство