1. Новини Закарпаття
  2. >

Стосується кожного: змінено порядок обліку платників податків – про що йдеться

09.01.2022 14:28 Бізнес Ексклюзив Голос Карпат

Відтепер облік платників податків буде вестись з визначенням щодо кожного платника податків.

Відтепер облік платників податків буде вестись з визначенням щодо кожного платника податків.

Наказом Мінфіну від 13.12.2021 р. № 662 скориговано норми Порядку обліку платників податків і зборів. Документ набув чинності з 01.01. січня 2022 року.

Так, відтепер, облік платників податків буде вестись з визначенням щодо кожного платника податків:

- територіального органу ДПС, який є контролюючим органом за основним місцем обліку платника податків;

- державної податкової інспекції, яка є структурним підрозділом контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків;

- коду території територіальної громади згідно з третім рівнем Кодифікатора адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (далі - КАТОТТГ), що відповідає місцезнаходженню (місцю проживання) платника податків.

У відповідності до цих норм ДПС доручено впродовж січня-лютого 2022 року забезпечити ведення обліку платників податків.

Крім цього, документом визначається порядок взяття на облік особи-нерезидента, яка постачає на митній території України фізичним особам електронні послуги.

Також врегульовано і питання щодо постійних представництв нерезидентів, які були зареєстровані платниками податку на прибуток підприємств у періодах до 1 січня 2021 року. Вони залишаються платниками цього податку до реєстрації як платниками податку на прибуток підприємств відповідних нерезидентів. Зняття ознаки платника податку на прибуток стосовно постійного представництва нерезидента проводиться після реєстрації нерезидента платником податку на прибуток. Подавати постійному представництву заяву про зняття такої ознаки не треба.

Для перевірки, уточнення або внесення змін до відомостей про платника податків можуть використовуватись дані, розміщені на офіційних веб порталах держорганів, торгових та/або комерційних реєстрів компетентних органів держави, резидентом якої є платник податків - іноземна компанія, організація, а також на власних веб порталах платника податків.

При цьому, за потреби, платник податків може отримати дублікат або копію довідки за формою № 34-ОПП, подавши запит:
- за формою № 34-ОПН;
- до будь-якого контролюючого органу або державної податкової інспекції;
- в один із таких способів: особисто платником податків або представником, уповноваженою на це особою; поштою; через електронний кабінет в електронній формі.

Водночас, уточнені процедури зміни контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків, території територіальної громади або ДПІ обслуговування.

Також, у формі № 20-ОПП (в розділі 3) слова "Адміністративна одиниця відповідно до КОАТУУ" замінили словами "Територія територіальної громади", слова "Код за КОАТУУ" - словами "Код КАТОТТГ". Разом із цим, графи 6 - 7 "Територія територіальної громади, де знаходиться об'єкт оподаткування" форми № 20-ОПП заповнюють відповідно до КАТОТТГ, що розміщений на офіційному веб сайті Міністерства розвитку громад та територій України.
Детальніше зі згаданим Наказом Мінфіну від 13.12.2021 р. № 662 можна ознайомитись за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Нагадаємо, раніше ми писали, що ФОПам мають намір відстрочити штрафи за незастосування касових апаратів.

Читайте на ГК:Неба зовсім не було видно: потужну хмару із пилу зафіксували над Закарпаттям (ФОТОФАКТ)
Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська