1. Новини Закарпаття
  2. >

Гривня продовжує лідирувати у світі за темпами зміцнення до долара - експерт

04.09.2019 22:07 Бізнес

Аналітик Андрій Шевчишин повідомив, що за підсумками восьми місяців українська валюта перша у світі за силою зміцнення.

Українська гривня протягом восьми місяців утримує першість за темпами зміцнення до долара. Про це у Facebook написав старший аналітик ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

За його словами, кращими є тільки цифрові валюти.

Причинами зміцнення гривні Шевчишин назвав жорстку монетарну політику НБУ, сприятливу цінову кон'юнктуру сировинних ринків і політичний оптимізм. 

Найнестійкішим з початку року виявився аргентинський песо. Він обвалився протягом одного дня в результаті несподіваних підсумків попереднього голосування на пост президента. "Чинний президент, який пропонує жорстку політику оздоровлення економіки, програв популістові, який може перекреслити хід реформ і привести до нового дефолту", - зауважує Шевчишин.

 Другою нестабільною валютою став узбецький сум, на стійкість якого вплинули лібералізація валютного ринку в країні і встановлення плаваючого курсу.

 Більше 10% втратила валюта Туреччини (через конфронтацію зі США і Європою), а також Швеції, автопром якої страждає від конфлікту між Китаєм і США.

У серпні лідером падіння залишився аргентинський песо, слідом за ним падати почав бразильський реал (Бразилія - ​​один з головних торговельних партнерів Аргентини), узбецький сум змістився на третє місце антирейтингу.

Лідером за темпами зростання в серпні була японська єна.

"Торгова війна Китаю і США призвела до великого припливу передовсім азіатського капіталу в Японію, як тиху гавань, спровокувавши таким входженням зміцнення єни на 2,3%", - зазначає Шевчишин.

Читайте на ГК:Разумков підписав закон, що відтерміновує штрафи для єврономерів ще на 90 днів
Читайте на ГК:Дзеркальна дата викликала в українців весільний бум (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Українці розповіли, яку люблять музику та кіно
Стрічка