1. Новини Закарпаття
  2. >

До уваги українців: в Україні зафіксована велика кількість фальшивих банкнот - Нацбанк

23.08.2019 23:10 Бізнес ВАЖЛИВО

У Нацбанку закликають громадян перевіряти справжність банкнот. Фальшиві купюри імітують банкноти номіналом 500 гривень зразка 2006 року.

У серпні 2019 року зафіксовано збільшення кількості підроблених банкнот номіналом 500 гривень, які вилучали з обігу. Про це в п'ятницю, 23 серпня, повідомила прес-служба НБУ.

Зазначається, що підроблені банкноти були зразка 2006 року, виготовлені струменевим друком з імітацією ультрафіолетового захисту.

Йдеться про вилучення близько 60 банкнот, які збувалися в касах автозаправних станцій у різних регіонах країни (місто Київ і Київська, Закарпатська, Волинська, Черкаська, Житомирська області).

За даними НБУ, за неуважного візуального і тактильного контролю елементів захисту банкноти без використання спеціальних детекторів, що дозволяють перевіряти справжність банкнот в ультрафіолетовому й інфрачервоному світлі, такі підробки можуть становити потенційну небезпеку.

У зв'язку з цим НБУ закликає громадян, а також касових працівників банків і співробітників торгових закладів не забувати про основні елементи захисту банкнот гривні і способи перевірки їхньої достовірності.

Читайте на ГК:Через скандал з хабарями в Інституті раку проведуть аудит, - МОЗ
Читайте на ГК:Україна забезпечена газом на цю зиму, - «Нафтогаз»
Читайте на ГК:"1000 гривень": в обіг випустять банкнот на 5 млрд грн - НБУ (ВІДЕО)
Стрічка