1. Новини Закарпаття
  2. >

Українська валюта має потенціал до продовження зміцнення

06.02.2019 12:03 Бізнес

У середу ситуація на валютному ринку продовжує бути дуже динамічною та насиченою.

Основних причин дві:

1) проведений вчора аукціон з розміщення ОВДП пройшов досить вдало (продано паперів майже на 6,7 млрд гривень, левова частка яких номінована в гривні). Це спровокує нові продажі валюти іноземцями сьогодні для оплати цих паперів;

2) набуття чинності із завтрашнього дня нового валютного законодавства, яке істотно розширює можливості клієнтів і банків у валютній сфері. Тільки що закінчилася прес-конференція заступника голови НБУ Олега Чурія і він оголосив про цілий ряд додаткових послаблень найближчим часом (до основних з цих нових «подарунків» НБУ можна віднести потенційне швидке зниження до 30% розміру обов'язкових продажів у клієнтів та відмова від вимоги про перерахування гривні за один день до операції купівлі валюти, т. зв. правило Т + 1).

Обидві ці позитивні новини на фоні психологічного настрою ринку на зміцнення гривні останніх днів — спрацює в середу на користь нацвалюти. Експортерам немає сенсу притримувати валютну виручку через побоювання подальшого зниження курсу і вони активно вийдуть на торги з продажами.

Купувати валюту будуть:

1) «дочки» іноземних компаній, що репатріюють зараз дивіденди та великі імпортери;

2) сам НБУ для поповнення резервів.

Причому самі клієнти-покупці будуть вичікувати оптимально низького курсу і спільно зі спекулянтами продовжать грати «на пониження».

За нашими прогнозами обсяг операцій 6 лютого складе не менше 410-440 млн доларів при укладанні до 510- 600 угод.

Збільшення ліквідності в банківській системі (коррахунки зросли на ранок середи ще на 2,4 млрд гривень до 48,46 млрд) сьогодні не спрацює проти гривні, тому що гривню концентрують покупці ОВДП і вільної ліквідності на ринку зараз немає.

Виходячи з результатів по розміщенню ОВДП, а також нашої інформації від учасників ринку щодо настроїв міжбанку — на сьогодні ми очікуємо просідання котирувань нижче психологічного порогу в 27 гривень і коридор по долару в межах 26,85-27,05 гривень.

В просідання курсу нижче 26,85 гривень на торгах в середу ми не віримо, тому що викуп валюти Нацбанком і клієнтами знову знизить в кінцевому підсумку тиск на курс долара на міжбанку, що повторить вчорашній сценарій торгів, повідомляє Мінфін.

Нагадаємо, НБУ спрогнозував ситуацію з курсом гривні в рік виборів

Читайте на ГК:Стало відомо, що за рік ліки в Україні подорожчали майже на 20 відсотків
Читайте на ГК:Курси валют на 6 лютого: гривня різко зміцніла
Читайте на ГК:Гороскоп на 6 лютого для всіх знаків Зодіаку: період авантюр закінчено
Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська

Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Стрічка
Система Orphus