1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Швеція підвищує оборонну готовність через можливі російські загрози — WSJ

54

Швеція вважає, що ключ до зміцнення своєї оборони проти російської агресії полягає в тому, щоб забезпечити свої збройні сили найкращими військовослужбовцями країни, як повідомляє The Wall Street Journal.

Швеція підвищує оборонну готовність через можливі російські загрози — WSJ

Усі молоді люди в Швеції мають служити в армії, але лише найкращі проходять через суворе тестування. Військова служба, яка триває до 15 місяців в залежності від посади, вважається престижною, і призовники борються за місця. Після цього вони стають резервістами на 10 років або до досягнення 47 років, повідомляє Хвиля. 

Відбір в Швеції здійснюється на основі фізичної і розумової підготовки, тестів IQ і мотивації служити. Здоров’я є важливим фактором, і проблеми зі здоров’ям, такі як алергія, астма або екзема, можуть виключити новобранців.

На сьогоднішній день Швеція може мобілізувати близько 66000 військовослужбовців, включаючи близько 12000 резервістів і понад 2000 охоронців, у порівнянні з 850000 чоловіків і жінок під час холодної війни в 1960-х роках. Ціль полягає в тому, щоб збільшити чисельність активних сил до понад 100000 до 2030 року.

“Російське вторгнення в Україну нагадало Європі про необхідність мати значні боєздатні армії. Представники європейської розвідки стверджують, що Росія очікує конфлікту з НАТО протягом наступного десятиліття і планує створити постійну армію чисельністю 1,5 мільйона осіб до кінця 2026 року”, - пише газета.

Жорстка війна в Україні показала, що масові армії все ще важливі, особливо в довготривалих війнах, зазначив Ян Джоел Андерссон, старший аналітик і експерт з питань переозброєння в Інституті досліджень безпеки Європейського Союзу.

Читайте також: Стати ворогом України за звичайні сумніви: спікер ВРУ зробив гучну заяву (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber