1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Франція успішно випробувала модернізований ядерний носій: "надійна європейська оборона"

63

22 травня Франція провела перше тестування оновленої ракети ASMPA-R, яка може переносити ядерну боєголовку, з винищувача Rafale над своєю територією.

Франція успішно випробувала модернізований ядерний носій: "надійна європейська оборона"

Це було оголошено в заяві французького міністра оборони Себастьєна Лекорню, як повідомляє “Європейська правда”.

Оновлена стратегічна ракета середньої дальності класу “повітря-земля” ASMPA-R без боєголовки “була запущена з винищувача Rafale B Стратегічних Військово-повітряних сил після польоту, що імітував ядерний удар”, згідно зі заявою.

Лекорню окремо висловив подяку “усім військовим, командам Міністерства (оборони. – Ред.) і промисловим партнерам, які брали участь в операції”.

Ракета ASMPA-R розробляється компанією MBDA і була протестована в рамках операції “Дюрандаль”. Ця операція з відпрацювання стратегічного повітряного удару проводилась над територією Франції.

“ASMPA-R відображає бажання президента Франції забезпечити оперативну надійність французьких збройних сил на довготривалу перспективу”, – зазначили у французькому Міноборони.

Франція планує витратити приблизно 13% військового бюджету протягом наступних років на модернізацію ядерного потенціалу. В рамках цього вона планує до 2035 року розробити ядерну ракету 4-го покоління класу “повітря-земля” ASN4G.

Недавно президент Франції Емманюель Макрон заявив, що він готовий обговорити використання французької ядерної зброї як частини “надійної європейської оборони” проти загроз з боку Росії.

Читайте також: Стати ворогом України за звичайні сумніви: спікер ВРУ зробив гучну заяву (ВІДЕО) 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber