1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Тікають від мобілізації: як словацькі прикордонники ловлять українців-нелегалів та що з ними відбувається далі

0 Без кордонів Словаччина

Останнім часом число тих, хто будь яким способом хоче потрапити до сусідніх країн, значно зросло.

Тікають від мобілізації: як словацькі прикордонники ловлять українців-нелегалів та що з ними відбувається далі

Прикордонна поліція Словаччини стверджує, що з початку 2024 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2023 року кількість чоловіків з України, які незаконно перетинають кордон, зросла, що збігається з дискусіями про ухвалення нового закону про посилення мобілізації.

Про це розповіла речниця словацької прикордонної поліції Агнеса Коперницька в коментарі AFP, передає "Європейська правда"

"У перший тиждень травня ми затримали 45 чоловіків на зеленому кордоні. За аналогічний період минулого року їхнє число становило чотири людини".

За словами Коперницької, за перші чотири місяці 2024 року прикордонники Словаччини затримали та звільнили 338 українських чоловіків – порівняно з 166 за аналогічний період 2023 року.

Представниця прикордонної поліції Словаччини наголошує, що українських чоловіків, які незаконно перетинають кордон, затримують, видають їм дозвіл на перебування в країні та відпускають.

"З початку війни жодного випадку реадмісії іммігрантів зі Словаччини в Україну не було", – сказала Коперницька, зауваживши, що в березні до країни потрапив співробітник українського прикордонного патруля – беззбройний і в цивільному одязі.

Читайте також: Останній порятунок чи дорога до смерті?: спокійна на вигляд Тиса ховає в собі стрімкі течії, смертоносне каміння та збирає людські життя (ВІДЕО)

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Читайте також: