1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Ще одна країна заявила про готовність повертати українських чоловіків додому: ухилянтам стає дедалі важче за кордоном

0 Без кордонів Україна

Литва готова допомогти Україні повернути додому українських чоловіків.

Ще одна країна заявила про готовність повертати українських чоловіків додому: ухилянтам стає дедалі важче за кордоном

Литва готова допомогти Україні у поверненні чоловіків призовного віку. Але спочатку країна планує подивитися, що буде робити Польща, яка також задекларувала подібну готовність.

Про це заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, повідомляє Delfi.

За його словами, Вільнюс повинен подумати над тим, як допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни. Проте зараз конкретних заходів не розглядають – чекають, що буде робити Польща.

“Напрямок правильний. У які заходи це перетвориться, напевно, поки що важко сказати. Мабуть, про це потрібно буде говорити конкретно”, – сказав він.

Міністр додав, що ніхто не планує збирати українських чоловіків та силоміць вивозити їх в Україну.

“Але (можна обмежити цих осіб) у соціальних виплатах, дозволах на роботу, документах – це варіанти, як я чую і від польської сторони. Тож почекаймо і подивимося, який варіант вони запропонують, можливо, він підійде і для Литви”, – резюмував він.

Нагадаємо, раніше Міністерство закордонних справ заявило, що призупинення надання послуг чоловікам мобілізаційного віку в дипломатичних установах – це тимчасовий крок. Він пов’язаний з ухваленим нещодавно законом про посилення мобілізації.

Профільний комітет з питань національної безпеки та розвідки Верховної Ради України планує викликати представників Міністерства закордонних справ. Від них будуть вимагати роз’яснень щодо ситуації з припиненням консульських послуг для чоловіків за кордоном.

Проте ввечері 24 квітня Кабінет міністрів України випустив офіційну постанову про повну заборону надання консульських послуг за кордоном для чоловіків – громадян України призовного віку від 18 до 60 років.

Польща, якщо виникне така необхідність, готова допомогти Україні повернути громадян чоловічої статі призовного віку. В Україні ці люди зможуть посилити Збройні сили України. При цьому про повернення жінок та дітей поляки нічого не говорять.

Читайте також: Банда лікарів заробляла на фіктивній інвалідності: ДБР викрило медиків на масштабних махінаціях з документами (ФОТО)

Читайте також: