1. Новини Закарпаття
  2. >

Повістки видають навіть заброньованим: на кордоні з'явилися мобільні пости ТЦК

05.02.2024 22:29 Без кордонів ВАЖЛИВО

Багато водіїв, уповноважених здійснювати перевезення, зіштовхнулися з проблемами у своїй роботі.

Багато водіїв, уповноважених здійснювати перевезення, зіштовхнулися з проблемами у своїй роботі.

Перед пунктами пропуску через державний кордон України з'явилися мобільні пости. Їх розгорнули територіальні центри комплектування та соціальної підтримки спільно із правоохоронними органами. Стало відомо про видачу повісток водіям, зокрема заброньованим.

Про зміни на кордоні повідомила Європейська Бізнес Асоціація. Вказано, що співробітники ТЦК та поліції перевіряють документи у водіїв вантажівок, які проводять перевезення. Їм вручають повістки з вимогою відвідати військкомат та оновити свої облікові дані.

Вказано, що внаслідок заходів утворюються додаткові черги, між співробітниками транспортних компаній поширюються панічні настрої. Проблемою є й той факт, що повістки видають навіть заброньованим водіям, у яких можуть виникнути розбіжності з відстроченням від мобілізації.

"Навіть якщо водій заброньований зараз, перед перебронюванням працівник може бути кілька днів/тижнів не на броні. Відповідно, має з'явитися у ТЦК для оновлення інформації і, з досвіду про який говорить бізнес, часто таких працівників мобілізують, не дочекавшись рішення про продовження броні" , - зазначили у ЄБА.

У результаті спостерігається ускладнення логістичних операцій. Багато водіїв, уповноважених здійснювати перевезення, зіштовхнулися з проблемами у своїй роботі.

В Асоціації уточнили, що нововведення можуть призвести до розірвання контрактів з міжнародними замовниками, втрати замовлень та довіри, звільнення працівників та зупинення виробничої діяльності компаній. Це у свою чергу призведе до зменшення надходжень до держбюджету через зниження обсягу митних платежів та податків.

"Важливо додатково передбачити бронювання працівників, які не належать до критично важливих підприємств, але водночас активно працюють та сплачують податки до бюджету України", - закликали у Європейській Бізнес Асоціації.

Читайте також: Воєнний стан та мобілізацію в Україні знову продовжать: Рада розгляне важливі законопроєкти 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!