1. Новини Закарпаття
  2. >

Цифри шокують: скільки біженців повернуться в Україну і що вплине на їх рішення?, — дослідження

18.01.2024 23:59 Без кордонів Думка

Дослідження показують, скільки українських біженців не планують повернутися додому.

Дослідження показують, скільки українських біженців не планують повернутися додому.

За різними оцінками на чужині перебуває близько 6 мільйонів громадян України, що мають статус біженців. Понад половина з них не планує повертатися додому, на що впливає низка факторів, пов'язаних із роботою та заявами української влади. 

Про це йдеться в дослідження Вокс України.

Скільки українців не хочуть вертатися додому

Зазначається, що згідно з різними оцінками за кордоном перебуває близько 6 мільйонів біженців з України, більшість з яких підтримують зв'язок із Батьківщиною та мають наміри повернутися. До того ж чимала кількість українців, які виїхали весною 2022 року, вже вдома й хочуть тут лишитися, однак 7% бажають виїхати за кордон знову.

В матеріалі також зауважили, що станом на липень-серпень 2023 року повернулися до України 63% тих людей, які виїжджали, а з тих, хто на чужині, 64% респондентів не планують їхати на Батьківщину.

"Наявність батьків та/чи дистанційної роботи в Україні, а також краща безпекова ситуація виявилися значущими факторами "тяжіння", тоді як матеріальні труднощі за кордоном слугували вагомим фактором "виштовхування" з країн перебування", — вказано в дослідженні. 

До того ж 12% українців розповіли, що на їх рішення повертатися чи ні вплинули деякі заяви влади, що є вагомим фактором. Крім того, на повернення також впливає і працевлаштування людей, адже 53% з них мають роботу. 

"9% із них працюють онлайн на українські компанії, а третина — у країні перебування. Водночас 28% працевлаштованих кажуть, що їхня робота за кордоном є менш кваліфікованою, ніж в Україні", — йдеться в матеріалі. 

Читайте також: Стратегії та плани: в НАТО зробили заяву .чи готові вони до війни з Росією 

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!