1. Новини Закарпаття
  2. >

Стратегії та плани: в НАТО зробили заяву .чи готові вони до війни з Росією

18.01.2024 23:34 Без кордонів Актуально

Північноатлантичний Альянс є оборонним союзом, тому має бути готовим до оборони.

Північноатлантичний Альянс є оборонним союзом, тому має бути готовим до оборони.
За словами голови військового комітету НАТО Роба Бауера, стратегії та плани Північноатлантичного Альянсу спрямовані на протидію загрозі з боку РФ.

Голова військового комітету НАТО Роб Бауер і верховний головнокомандувач союзницькими військами в Європі Крістофер Каволі заявили про готовність Альянсу до можливого нападу Росії. Заява прозвучала на спільній пресконференції у Брюсселі в четвер, 18 січня.

"Ми є оборонним союзом, тому необхідно бути готовими, і ми готові. Ба більше, ми покращуємо наші можливості, щоб бути ще ефективнішими, з більшою чисельністю персоналу і кращими навичками в певних галузях", — зазначив Роб Бауер.

Голова військового комітету НАТО нагадав про дві основні загрози в стратегії Альянсу — Росію і терористичні групи. Він наголосив, що стратегії та плани НАТО спрямовані на протидію загрозі з боку Росії, і підтримав це твердження, вказавши на плани, розроблені та затверджені у Вільнюсі. При цьому він підкреслив, що Північноатлантичний Альянс "сильний як ніколи".

Крістофер Каволі, зі свого боку, підтвердив готовність НАТО до можливих дій. Він також оголосив про найбільші за останні десятиліття навчання Альянсу, сценарій яких передбачає конфлікт із "практично рівним противником". Сценарій навчань передбачає напад Росії на територію союзників, що активує статтю 5 договору НАТО про колективну оборону.

Бауер наголосив, що проведення навчань із залученням близько 90 тисяч військових є демонстрацією нової готовності НАТО. Він назвав це "рекордною кількістю військ" і наголосив, що це дає змогу проводити навчання в таких масштабах по всьому Альянсу.

Насамкінець Бауер наголосив, що війна — це не тільки питання військових, а й подія, що зачіпає всю громадськість, посилаючись на події в Україні.

Читайте також: Туди виїхали сотні тисяч українців: на яку країну НАТО прогнозують напад диктатора-Путіна, — аналітик

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!