1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Без кордонів

«Це стане величезним тягарем»: Польща очікує на нову хвилю українських біженців

16.01.2024 21:49 Без кордонів 0

Своїми побоюваннями поділився заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна.

«Це стане величезним тягарем»: Польща очікує на нову хвилю українських біженців

У Польщі заявили про очікування нової хвилі українських біженців. Це пов'язано із ризиком просування російської армії на фронті, пише польське інтернет-видання «Rzeczpospolita».

Польща після початку повномасштабної війни стала одним із лідерів серед країн з максимальною кількістю українських біженців. Наші співвітчизники обирають її не лише через територіальну близькість, а й через схожість у культурних цінностях.

Чимало громадян України встигли повернутися додому, але в Польщі вважають, що найближчим часом до країни можуть приїхати мільйони нових біженців. Наші земляки залишатимуть не лише окуповані регіони, а й населені пункти поблизу зони активних бойових дій.

Своїми побоюваннями поділився заступник міністра закордонних справ Польщі Анджей Шейна. За його словами, у країні потрібно уникнути додаткової відповідальності у сфері міграції. При цьому урядовець закликав співгромадян тверезо оцінювати ситуацію.

"Хоча ми й бажаємо українцям перемоги, зрештою, не можна виключати можливість того, що російський наступ призведе до усунення фронту на захід і змусить ще мільйони українців приїхати до Польщі, переважно жінок та дітей. Це стане величезним тягарем для нашої країни, і польське суспільство має бути готовим до цього", - цитує Шейну Rzeczpospolita.

Заступник міністра закордонних справ Польщі висловив думку, що його співвітчизники мають позитивно поставитися до такого прогнозу.

За даними ООН у світі зареєстровано понад 6,34 мільйона українських біженців. Більшість із них (5,9 мільйона) зупинилися в європейських країнах.

В ООН закликали виділити нашій країні 4,2 мільярди доларів, які потрібні громадам, щоб забезпечити їхні потреби у 2024 році.

Читайте також: Влетіли на понад 300 тисяч гривень: відомо, за що поплатяться молоді закарпатці

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!


Найсвіжіші новини: