1. Новини Закарпаття
  2. >

Стосується тих, хто за кордоном: Посольство України звернулося до чоловіків

13.01.2024 23:20 Без кордонів Голос Карпат

Посольство України в Лондоні (Велика Британія) закликало українських чоловіків стати на військовий облік у разі вибуття за межі України на термін понад три місяці.

Посольство України в Лондоні (Велика Британія) закликало українських чоловіків стати на військовий облік у разі вибуття за межі України на термін понад три місяці.

Про це пише пресслужба консульства.

"Відповідно до вимог Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 № 1487 призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні, зокрема:
- перебувати на військовому обліку у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців – за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України;
- особисто, в семиденний строк з дня прибуття до Сполученого Королівства, прибути із паспортом громадянина України і військово-обліковими документами до однієї з закордонних дипломатичних установ України на території Великої Британії для взяття на військовий облік", - йдеться у повідомленні.

Інформація про осіб призовного віку (18-65 років), яких беруть на тимчасовий консульський облік у посольстві, одночасно вноситься до військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, який ведеться установою.

У посольстві нагадують, що чинним законодавством не передбачено обмежень з надання консульських послуг для чоловіків призовного віку.

"Інформація про те, що без документів з військкомату чоловіки не можуть оформити паспорт/доручення тощо, не відповідає дійсності", - наголосили у дипвідомстві.

Читайте також: У Польщі готують "сюрприз" для українських чоловіків?: що на них чекає 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Цей матеріал також доступний на таких мовах:Російська