1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Відправлять їх захищати Батьківщину?: у польському Сеймі ініціюють перевірку військовозобов’язаних українців

206

У Польщі вважають, що депортувати українських чоловіків протизаконно, проте готові створити їм такі умови, за яких вони самі покинуть країну.

Відправлять їх захищати Батьківщину?: у польському Сеймі ініціюють перевірку військовозобов’язаних українців

Країни Євросоюзу розійшлись у думках щодо можливої мобілізації українців за кордоном. Дехто вважає, що цього категорично робити не можна, оскільки це буде порушенням закону. Інші схиляються до того, щоб видати Україні ухилянтів. Є й треті. Наприклад, у Польщі вважають, що депортувати їх протизаконно, проте готові створити українським чоловікам такі умови, за яких вони самі покинуть країну.

Як пише ТСН, таку думку висловив очільник Комітету у закордонних справах Сейму Польщі Павел Коваль в інтерв’ю виданню Sestry.

Польський депутат вважає, що проблеми з мобілізацією в Україні виникли частково через те, що багато молодих громадян на початку повномасштабного вторгнення залишили країну. Зокрема, сам Коваль має дані, що в Україні зараз залишилося нібито менше ніж 30 мільйонів населення.

Природно, серед більш ніж 6 мільйонів вибулих є чимало молодих військовозобов'язаних чоловіків, які можуть воювати, каже польський депутат. Тому він вважає, що Польща має задіяти механізми, які "допоможуть" цим людям повернутися до України.

Що пропонує депутат польського Сейму?

Павло Коваль пропонує проводити перевірку українських чоловіків під час їхнього працевлаштування на роботу чи продовження терміну перебування в ЄС. Тобто можна звірити за базами даних, чи не вважаються вони військовозобов'язаними у себе на батьківщині, і чи не розшукує їх ТЦК. Якщо відповідь буде позитивною, то їм можуть просто відмовити у прийомі на роботу, а також у продовженні статусу тимчасового захисту та виплаті допомоги. Звичайно, людина без роботи, без грошей та ще й на нелегальному становищі довго в країні не протримається. Причому його не треба буде депортувати, він покине країну сам.

"На це також мають бути спрямовані дії країн, де перебуває багато українців", - порадив винахідливий поляк.

Читайте також: Останній день роботи – 31 грудня: закривають центри допомоги українським біженцям в одній із країн ЄС

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber