1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Правила ввезення громадянами лікарських засобів в Україну: що варто знати українцям

63

Починаючи з 29 грудня 2023 року громадянам дозволено ввозити в Україну лікарські засоби, у тому числі такі, що містять наркотичні засоби чи психотропні речовини, не лише на підставі рецепта на лікарський засіб, як було раніше, а й на підставі інформаційної довідки.

Правила ввезення громадянами лікарських засобів в Україну: що варто знати українцям

Печатка закладу охорони здоров’я на вказаних документах відтепер не є обов’язковою, а проставляється за її наявності у закладі.

Про це повідомляє Держлікслужба на офіційному сайті.

Зазначається, що рецепт та/або інформаційна довідка на відповідний лікарський засіб повинні бути видані на ім’я особи, яка їх переміщує, та обов’язково засвідчені підписом та особистою печаткою лікаря.


Крім того, кількість лікарських засобів, що переміщуються, не повинна перевищувати кількості, зазначеної в рецепті або в інформаційній довідці, виданих на відповідний лікарський засіб.


Оскільки видача інформаційної довідки передбачена законодавством України, то і скористатися нею зможуть лише громадяни, які придбали лікарські засоби в Україні та зворотно ввозять їх в Україну.


Відповідні зміни 27 грудня 2023 року ухвалив Кабінет Міністрів України постановою  № 1389 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 травня 2012 р. № 458 та від 13 травня 2013 р. № 333».

При цьому залишається без змін порядок ввезення громадянами лікарських засобів, які не містять наркотичних засобів чи психотропних речовин, у кількості, що не перевищує п’яти упаковок кожного найменування на одну особу.

Читайте також: "15 штук в одному селі": в населених пунктах одного із районів області масовий штурм військовозобов'язаних

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber