1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Новий законопроєкт про мобілізацію: посол України в Польщі розповів, що зараз відбувається в консульствах

390

На тлі можливого прийняття у Верховній Раді нового законопроекту про мобілізацію у сервісних центрах за кордоном значно збільшилися черги з військовозобов'язаних українців.

Новий законопроєкт про мобілізацію: посол України в Польщі розповів, що зараз відбувається в консульствах

Так, відповідно до нових норм закону, якщо українці від 18 до 60 років за кордоном захочуть отримати консульські послуги, це буде можливо тільки при пред'явленні військово-облікових документів, виданих в Україні. Тому в деяких країнах спостерігаються масові черги в консульствах з українців, які бажають отримати нові документи, поки не пізно.

Яка ситуація в Польщі, куди найчастіше виїжджають українці, розповів у коментарі для ТСН посол України в Республіці Польща Василь Зварич.

Зокрема, він розповів, що в консульських установах все відбувається по електронній черзі, тому живих черг немає, ажіотажу в консульствах не спостерігається.

Водночас, він нагадав, що в багатьох містах Польщі діють підрозділи ДП "Документ", які теж приймають документи на видачу закордонних паспортів. Це підприємство діє окремо і підпорядковане МВС, міграційній службі, і "яка там ситуація - вже краще в міграційній службі питати".

Також він прокоментував облік військовозобов'язаних за кордоном.

"Що стосується обліку військовозобов'язаних - у нас є консульський облік, відповідно, про кожну особу призовного віку, яка стає на консульський облік, наші консульські установи зобов'язані інформувати відповідні ТЦК. Так це зараз відбувається відповідно до постанови КМУ", - сказав Зварич.

Читайте також: Чи можуть вимагати документи від ТЦК у багатодітних чоловіків: у ДПСУ дали чітку відповідь (ВІДЕО) 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber