1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

“Угорська сторона не пропускає українські вантажівки”: в мережі шириться черговий фейк /ВІДЕО

0 Без кордонів Угорщина

На відео з довжелезною чергою зазначається, що Угорщина припинила пропускати українські вантажівки зі Словаччини.

“Угорська сторона не пропускає українські вантажівки”: в мережі шириться черговий фейк /ВІДЕО

У соціальних мережах шириться інформація, ніби угорська сторона не впускає українські вантажівки, які у зв’язку з блокуванням польсько-словацького кордону намагаються виїхати зі Словаччини через Угорщину. В офіційних повідомленнях спростовують це, водночас наголошується на тому, що черга вантажівок у пункті пропуску «Загонь» становить понад 20 кілометрів, а час очікування може перевищувати 48 годин, пише «Карпатський об’єктив».

Як ми повідомляли, через польську блокаду пунктів пропуску, до якої також долучилися словацькі перевізники, перекривши єдиний вантажний українсько-словацький прикордонний перехід, утворилися значні затори в Угорщині, адже вантажівки намагаються цим шляхом потрапити в Україну.

Прикордонники працюють на повну потужність, але, незважаючи на це, час очікування значний. І головним чином це пов’язано з тим, що українська сторона не в змозі приймати таку ж кількість вантажівок, скільки випускає угорська. Для вирішення ситуації тривають переговори із владою Словаччини, оскільки частина вантажівок, які прямують в Україну, очікує на словацькому боці.

Тим часом у соціальних мережах в Україні з’явилася інформація, що Угорщина не впускає на свою територію українські вантажівки. Згідно з цим повідомленням (офіційно не підтвердженим) біля пункту пропуску «Вишнє Нємецьке – Ужгород» на словацькому боці стоїть 955 вантажівок, а 1100 очікують на те, щоби потрапити в Україну.

Про це повідомили і кілька українських сайтів. Зокрема видання Vesti.ua повідомляє, ніби «угорські прикордонники припинили пускати українські вантажівки, але при цьому Угорщина офіційно не заявила жодних обмежень». Посилаючись на водіїв вантажівок, які перебувають на місці подій, видання зазначає, що 2 грудня ввечері угорці вирішили блокувати рух вантажівок і пропускають лише легкові автомобілі.

Влада Угорщини у зв’язку з цим повідомила, що на словацько-угорському кордоні немає перевірок, рух вільний, адже йдеться про Шенгенську зону, і будь-які заходи на дорозі пов’язані із гарантуванням безпеки руху.

Дорога до пункту пропуску «Загонь» дуже перевантажена через черги, що негативно впливає на рух транспорту.

Як повідомляє сайт Útinform, на головній трасі, що веде до КПП «Загонь – Чоп», на угорській стороні на виїзд утворилася 20-кілометрова черга, тому рух тут організовано об’їзним шляхом. Сайт police.hu інформує, що час очікування в ПП «Загонь – Чоп» на угорському боці становить понад 48 годин.

Читайте також: Вже з 1 січня 2024: Країна ЄС запроваджує велетенські штрафи для українців

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте також: