1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Угорський Нобелівський лауреат пожертвує грошову премію на благодійність в Україні

06.10.2023 15:04 Без кордонів ВАЖЛИВО

Ференц Крауш - вчений угорського походження заявив, що планує пожертвувати гроші від премії благодійній організації, яку він заснував минулого року для допомоги Україні

Ференц Крауш - вчений угорського походження заявив, що планує пожертвувати гроші від премії благодійній організації, яку він заснував минулого року для допомоги Україні

Про це пише  yahoo.com

У той день, коли він отримав Нобелівську премію, Крауз сказав "Deutschlandfunk Radio", що він продовжує жертвувати всі виграні призові гроші організації "Science4People", яку він створив у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

"Science4People" співпрацює з українськими некомерційними організаціями, щоб надати школярам можливості навчання, і працює на міжнародному рівні, щоб допомогти українським студентам отримати безкоштовну вищу освіту.

Крауш, який є директором Інституту квантової оптики Макса Планка в Німеччині, був удостоєний Нобелівської премії разом з П’єром Агостіні та Анною Л'Юльє за дослідження фізики аттосекунд.

Троє вчених розділять премію вартістю 11 мільйонів шведських крон ($990 400).

Крауш сказав, що протягом останнього року він пожертвував гроші, виграні від премій, наприклад від "Frontiers of Knowledge Award", яку він отримав у лютому 2023 року, для "Science4People".

Читайте також: Людству загрожує найстрашніша лихоманка у світі: вона вже поширюється абсолютно повсюди

Читайте на ГК:Контрабандний вантаж під дипломатичним “соусом”: угорські митники знайшли баули з цигарками в автомобілі з України (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте на ГК:Угорщина допомагає: близько 500 потужних джерела безперебійного живлення доправили на Закарпаття (ВІДЕО)
Читайте на ГК:Будапешт дарує Різдво українським сім’ям: адвентські календарі та пряникові будинки (ВІДЕО)