1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Польща запроваджує контроль на кордоні зі Словаччиною: відома причина

03.10.2023 14:42 Без кордонів ВАЖЛИВО

Поки що його запроваджують на 10 днів, але згодом можуть продовжити.

Поки що його запроваджують на 10 днів, але згодом можуть продовжити.

Польща запроваджує тимчасовий контроль на кордоні зі Словаччиною, повідомляє кореспондентка Радіо Свобода у Варшаві 3 жовтня. 

Контроль почне діяти від опівночі. Поки що його запроваджують на 10 днів, але згодом можуть продовжити. Про це на брифінгу повідомив міністр внутрішніх справ і адміністрацій Польщі Маріуш Камінський. За його словами, таке урядове рішення продиктоване збільшенням кількості нелегальних мігрантів саме на словацько-польському кордоні.

«Якщо порівняти ситуацію з минулим роком, кількість виявлених нелегальних мігрантів у Словаччині зросла майже на тисячу відсотків. Частина цих мігрантів потрапляє через Польщу до Німеччини та інших країн ЄС. Протягом двох останніх тижнів в околицях кордону зі Словаччиною ми проводили інтенсивний контроль. Лише за ці два тижні ми виявили і затримали 551 нелегального мігранта», – сказав Камінський.

Міністр додав, що про впровадження перевірок повідомили колегам зі Словаччини, Австрії, Чехії, а також Європейській комісії.

Контроль здійснюватиметься на вʼїзд до Польщі і буде вибірковим, на підставі аналізу ризиків і оперативної інформації. Прикордонники запевняють, що процедура не буде обтяжливою для людей. За словами командувача польської державної прикордонної служби Томаша Праги, тимчасовий контроль діятиме на 11 пунктах пропуску. Одночасно з тим прикордонники забезпечать 11 місць, де кордон можна буде перетнути без автомобіля, щоправда, це стосується тільки громадян ЄС.

«Словаччина підтвердила в цьому році понад 23 тисячі затриманих мігрантів. Це офіційні дані. Торік на цій ділянці кордону ми затримали 100 осіб, а лише у вересні цього року їх уже 900. Ці цифри вказують на те, що слід повернути тимчасовий контроль», – сказав Томаш Прага.

Допомагати прикордонникам здійснювати контроль на кордоні зі Словаччиною будуть поліція та військові.

Читайте також: Йому було всього 21: на Рахівщині прощалися воїном, який віддав життя за волю та незалежність України

Читайте на ГК:Польща оголосила про посилення контролю на кордоні з Україною: деталі
Читайте на ГК:У Польщі попереджають про можливі "незаплановані військові дії": що відбувається
Читайте на ГК:Чи продовжить Польща тимчасовий захист для українських біженців