1. Новини Закарпаття
  2. >

Закарпатські митники вилучили на кордоні 676 кг кави на майже 300 тис грн (ФОТО)

26.09.2023 15:08 Без кордонів

Водію фури не вдалося приховати від митного контролю «зайвих» майже 700 кг кави.

Водію фури не вдалося приховати від митного контролю «зайвих» майже 700 кг кави.

            На митному посту «Тиса» інспектори-пошуківці управління боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Закарпатської митниці склали протокол про порушення митного законодавства відносно 40-річного водія вітчизняної фірми, який переміщував у вантажному транспортному засобі понад півтонни кави, не заявлену в товаросупровідних документах та приховану серед імпортного товару.

         Так, під час проходження митних процедур перевізник надав документи, згідно з якими на митну територію України ввозився вантаж: «кава зелена, в зернах, не смажена з кофеїном, для промислового виробництва компонентів кавових напоїв і кави натуральної, смаженої в зернах, меленої, розчинної: сорт Робуста» загальною вагою майже 23 тонн, в кількості 89 вантажних місць. За інвойсом, походження «кавового вантажу» зазначено країни - Бразилію, Індію та В’єтнам.

Відправником та продавцем виступала словенська фірма, отримувачем – підприємство на Закарпатті. У ході перевірки вантажу митники виявили певну різницю у вагових параметрах імпортного товару.

         Відтак вантажівку відправлено на сканування, результат якого підтвердив перевищену кількість вантажних місць від заявленої в товаросупровідних документах. Коли інспектори вивантажили усі наявні біг-беги та 70 мішків,  здійснивши перерахунок кількості місць, то встановили, що насправді біг-бегів не 19, а 20. Вага «зайвого» біг-бегу із в’єтнамською кавою, яка не була зазначена у товаросупровідних документах, складає 676 кг брутто.

У своєму поясненні водій виправдовувся, що ніби-то не зміг порахувати точну кількість біг-бегів через те, що на них зверху були завантажені мішки з кавою. Це при тому, що згідно із женевською Конвенцією про договір міжнародного дорожнього перевезення вантажів, саме перевізник перевіряє вірність записів, зроблених у вантажній накладній щодо числа вантажних місць, а також їх маркування та нумерації місць.

Тож, відносно водія, який імпортував на митну територію України прихований від митного контролю товар, на який надав документи з неправдивими відомостями щодо кількості вантажних місць, ваги товару та його кількості, складено протокол за ч.2 статті 483 Митного кодексу України.

Наразі 676 кг кави вилучено, її остаточну вартість встановить спеціаліст-експерт, а справу скерують до суду.  Порушнику загрожують санкції у вигляді накладення  штрафу 100% від вартості предметів правопорушення з їх конфіскацією. За ціною в інтернет-мережі, орієнтовна вартість вилученої кави у зазначеній кількості сягає майже 300 тис грн.

 Про це повідомляє пресслужба Закарпатської митниці.

Читайте на ГК:Небезпечна пилова буря над Україною: на Закарпатті пил із Сахари також могли бачити
Читайте на ГК:Закарпатці продовжують палити суху траву: пожежі знищили ще 9 гектарів землі (ФОТО)
Читайте на ГК:Непоправна втрата сколихнула все Закарпаття: клята війна забрала ще одного Героя (ФОТО)