1. Новини Закарпаття
  2. >

“Регіон гарячих точок”: через масштабну посуху на тлі зміни клімату масово мігрують тварини

24.09.2023 11:26 Без кордонів незвичайно

Континент має підвищений ризик екстремальної спеки та зменшення кількості опадів у міру підвищення температури на планеті.

Континент має підвищений ризик екстремальної спеки та зменшення кількості опадів у міру підвищення температури на планеті.

Африку визначили як “регіон гарячих точок”, де підвищений ризик екстремальної спеки та зменшення опадів, пише ecopolitic.com.ua

У Зімбабве через масштабну посуху на тлі зміни клімату слони, буйволи та низка інших тварин почала мігрувати у сусідню Ботсвану.

Переміщення тварин, ймовірно, призведе до посилення конфлікту між людьми та дикою природою, оскільки вони проходять через заселені людьми райони, повідомляє Bloomberg.

Зазначається, що популяція слонів у Ботсвані є найбільшою у світі та налічує понад 130 000 голів. У Зімбабве знаходиться друга за розміром популяція цих тварин – понад 65 000 особин. Речник Управління парків і дикої природи Зімбабве Тінаше Фараво розповів, що тварини мігрують з національного парку Хванге. 

"Це не тільки буйволи, слони, але й більшість тварин, тому що ми стикаємося з великою нестачею води в парку. Більшість природних водойм зараз висохли", — сказав він.

Фараво додав, що у регіоні Північний Матабелеленд, де розташований парк, у листопаді-березні була низька кількість опадів. У  департаменті метеорологічних служб попередили, що посуха триватиме на тлі кліматичного явища Ель-Ніньо. Окрім того, наприкінці року кількість опадів може зменшитися.

Міжнародна група експертів ООН зі зміни клімату визначила південну Африку як “регіон гарячих точок”. 

Читайте також: Трусились вікна, здригалися меблі й ходила підлога: на Закарпатті розповідають, що їм довелось відчувати під час землетрусів

Читайте на ГК:Відомий актор загинув жахливою смертю у 27 років: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:Двоє українок потрапили у смертельну аварію в Німеччині: деталі жахливої ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Можуть вплинути й на роботу комп'ютерів: уповільнення обертання землі та наслідки таких змін