1. Новини Закарпаття
  2. >

Не видасть чоловіків, які втекли з України: одна з країн проти екстрадиції українців призовного віку

08.09.2023 22:10 Без кордонів ВАЖЛИВО

У Міністерстві внутрішніх справ однієї з Європейських країн зазначили, що подібні дії вважатимуть "посяганням на їхню незалежність".

У Міністерстві внутрішніх справ однієї з Європейських країн зазначили, що подібні дії вважатимуть

Голова фракції "Слуга народу" у Верховній Раді Давид Арахамія повідомив, що чоловіків, які втекли з України під час війни, можуть екстрадувати і покарати. Одна європейська країна вже заявила, що не видасть ухилянтів від мобілізації.

За даними видання eXXpress, Австрія не розглядатиме можливість видачі українців, які знайшли у ній притулок. У Міністерстві внутрішніх справ наголосили, що "ніколи б цього не зробили". Зазначено, що подібні дії вважатимуть "посяганням на їхню незалежність".

Зазначено, що йдеться про 14 тисяч чоловіків, які придатні для несення військової служби. Їхній вік – від 18 до 54 років. Українці зареєстровані як вимушені переселенці. Із зазначеної кількості осіб могли б сформувати 28 батальйонів для ЗСУ.

"Навіть якщо до Відня надійде письмовий запит від українського уряду, він буде проігнорований. Це було б спробою втручання в нашу систему надання притулку і нашій державності, Австрія не може на це погодитися", - пояснили у відомстві.

Також повідомляється, що до Австрії виїхало понад 67 тисяч українських біженок. Загалом допомогу надали понад 101 тисячі вимушених переселенців. Серед них як молоді жінки, чоловіки й діти, так і літні люди.

Видання поставило читачам питання, чи має Австрія продовжувати піклуватися про українських чоловіків. Більшість відповіла, що такі біженці мають захищати свою державу.

У Польщі 80 тисяч військовозобов'язаних чоловіків

За даними Прикордонної служби, з 24 лютого 2022 року до 31 серпня 2023 року Польща прийняла понад 2,87 мільйона українців. Місцева влада повідомила, що після початку повномасштабної війни в країні виявилося близько 80 тисяч військовозобов'язаних чоловіків.

"Якщо відняти виїзди із в'їздів, то у Польщі близько 80 тисяч українців, які потенційно можуть бути призвані на військову службу", - уточнила лейтенант польської прикордонної служби Анна Михальська.

Нагадаємо, раніше ми писали, що у Польщі закрили найбільший центр прийому біженців.

Хочете бути в курсі найактуальніших подій з регіону і не тільки? Підписуйтесь на Telegram канал «Голос Карпат» і щодня першими отримуйте свіжу інформацію!

Читайте на ГК:Масова втеча тисячі ув'язнених: вбито понад десяток осіб й це не кінець
Читайте на ГК:Неймовірна знахідка вразила світ: під шаром землі знайшли велику гробницю з артефактами (ФОТО)
Читайте на ГК:Березневі магнітні бурі: метеочутливим людям озвучили перелік найнебезпечніших днів