1. Новини Закарпаття
  2. >

Загроза збоку Білорусі: Президенти Польщі, Литви та Латвії попередили НАТО

07.07.2023 16:48 Без кордонів

Президент Литви Гітанас Науседа разом із польським та латвійським колегами Анджеєм Дудою та Егілсом Левітсом написали лист генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, у якому попереджають про загрозу з боку РБ.

Президент Литви Гітанас Науседа разом із польським та латвійським колегами Анджеєм Дудою та Егілсом Левітсом написали лист генсеку НАТО Єнсу Столтенбергу, у якому попереджають про загрозу з боку РБ.

Лист поширила пресслужба литовського президента, повідомляє "Європейська правда".

У листі три лідери заявляють, що співпраця між Москвою і Мінськом підриває безпеку регіону і всього євроатлантичного простору.

Президенти відзначають, що Росія використовує територію Білорусі та її ресурси для своєї агресивної війни проти України, що свідчить про все більш тісну військову інтеграцію між двома країнами.

"Її нещодавнім проявом стало розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі. Це є ескалаційним кроком у контексті війни в Україні та прямою загрозою безпеці нашої спільноти. Це ще одне грубе порушення Рамкового акту НАТО-Росія і живий доказ того, що цей документ більше не діє", – йдеться у листі.

Науседа, Дуда і Левітс також попереджають, що переміщення російських найманців "Вагнера" та їхнього лідера Євгенія Пригожина до Білорусі "створить ризики для політичної стабільності в Білорусі і, як наслідок, потенційну втрату контролю над звичайними і ядерними озброєннями".

Президенти також зазначають, що присутність "вагнерівців" може змусити Білорусь відновити провокації з мігрантами ка кордонах ЄС.

"Сьогодні, напередодні саміту НАТО у Вільнюсі, ми потребуємо солідарності та єдності для протидії всім загрозам відповідно до принципу 360 градусів. В тому числі й тим, що виникли внаслідок нещодавніх подій у Білорусі. Ми повинні показати Росії, що ми бачимо і розуміємо їх, і що ми готові використовувати всі можливі засоби для протидії їм", – йдеться у листі.

За домовленістю із самопроголошеним білоруським президентом Лукашенком після заколоту в Росії Пригожин мав вирушити у Білорусь.

Нагадаємо, Зеленський та прем’єр Чехії обговорили спільне виробництво зброї 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Відомий актор загинув жахливою смертю у 27 років: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:Двоє українок потрапили у смертельну аварію в Німеччині: деталі жахливої ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Можуть вплинути й на роботу комп'ютерів: уповільнення обертання землі та наслідки таких змін