1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Українців можуть депортувати із Польщі: за яке порушення покарають тих, хто знайшов роботу

29.06.2023 12:56 Без кордонів

Українцям, які проживають у Польщі, пропонують нелегальну роботу без реєстрації. У такому разі заробітчанина можуть депортувати із країни.

Українцям, які проживають у Польщі, пропонують нелегальну роботу без реєстрації. У такому разі заробітчанина можуть депортувати із країни.

Окрім того, часто без офіційного працевлаштування права працівника порушують.

Про це йдеться у матеріалі Obozrevatel.

"Мені говорили про штрафи вже коли я працювала, не до працевлаштування. Але називали якісь маленькі суми. А потім, коли всі додали, мені залишили тільки ці 22 тис. грн. Тобто платили майже половину обіцяної суми ще й погрожували депортацією, якщо я буду багато сперечатися і скаржитися. Тому що працювала ж я нелегально, значить, податки не платила. Мені сказали, що це і я винна", - скаржиться українка Юлія, яка влаштувалася на роботу у Польщі без оформлення.

Марія Кузенко, керівниця відділу легалізації Міграційної платформи EWL, розповідає: переважно жертвами шахраїв стають українці, які вперше приїжджають на роботу до Польщі та не знають правил легалізації та працевлаштування. Серед поширених схем:

  • робота без оформлення. Якщо факт нелегального працевлаштування з'ясується, це може стати причиною для депортації.
  • обіцянки "особливих" умов. Українцям пропонують хороші умови проживання та зарплату. Однак після пропонують зарплату нижчу, а роботу важча, сподіваючись, що працівник погодиться і на таке.
  • фальшиві оголошення. "Роботодавець" в інтернеті просить заповнити анкети, надати документи. а потім використовує їх для того, щоб заволодіти рахунком співробітника.

Нагадаємо, Відстрочок стане менше: Рада розширила список тих, хто підлягає мобілізації 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати
Читайте на ГК:Європа готується до масштабної війни: поляки масово переселяються до Іспанії