1. Новини Закарпаття
  2. >

У ISW розповіли, чому Пригожин поклав край військовому перевороту в Росії

25.06.2023 14:28 Без кордонів

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин зробив ставку на те, що єдиний спосіб зберегти свою компанію, як незалежну силу - це виступити проти міноборони РФ, але він переоцінив свої перспективи.

Ватажок ПВК

Про це йдеться у новому огляді Інституту з вивчення війни (ISW). Аналітики зазначили, що Пригожин розглядав термін - 1 липня, встановлений міноборони для формалізації контролю над нерегулярними формуваннями, включаючи "Вагнер", як екзистенційну загрозу його політичному (і, можливо, особистому) виживанню.

Тому він вирішив ризикнути, використавши свої сили, в спробі змінити керівництво міноборони, а не повністю втратити ПВК "Вагнер". Аналітики Інституту припустили, що Пригожин швидше за все планував цей заколот, про що говорять координація і швидкість "вагнерівських" рухів, але у ISW поки немає підтверджень цій гіпотезі.

Експерти ISW зазначили, що єдина реальна надія Пригожина на міцний успіх полягала в забезпеченні дезертирства міноборони, але він цього не зробив.

"Повстання Пригожина ще більше підірвало його базу підтримки в ультранаціоналістичному співтоваристві, російському уряді і всередині самої ПВК "Вагнер"", - констатували експерти.

В Інституті припустили, що Пригожин також розлютив багатьох співробітників "Вагнера" і симпатизуючих цій ПВК ультранаціоналістів тим, що не довів до кінця спробу маршу на Москву. 

Крім того, аналітики зазначили, що угода, досягнута Пригожиним з Лукашенком і Кремлем, засмутить співробітників "Вагнера", оскільки вона поклала кінець зусиллям ватажка найманців захистити їх від підпорядкування міноборони.

Нагадаємо, ЗСУ досягають тактичних успіхів на ключових напрямках, — розвідка Британії 

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими 

Читайте на ГК:Відомий актор загинув жахливою смертю у 27 років: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:Двоє українок потрапили у смертельну аварію в Німеччині: деталі жахливої ДТП (ФОТО)
Читайте на ГК:Можуть вплинути й на роботу комп'ютерів: уповільнення обертання землі та наслідки таких змін
Читайте на ГК:Не продовжуватиме міграційну програму: яка країна більше не прийматиме українських біженців?
Читайте на ГК:Монументальні камені зберігають таємниці віків: дослідникам вдалося виявити унікальні знахідки (ФОТО)
Читайте на ГК:Одержимі дзеркалами та пролиттям крові: археологи відкопали шокуючі знахідки у місцевого культу