1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Не в кращу сторону: поляки змінюють своє ставлення до біженців з України

20.06.2023 21:53 Без кордонів Актуально

Дослідження суспільного ставлення до біженців з України в Польщі показало недуже втішні результати.

Дослідження суспільного ставлення до біженців з України в Польщі показало недуже втішні результати.

68% поляків виступають за прийняття біженців з України. При цьому 55% респондентів проти додаткової допомоги для біженців. Це - результати дослідження, проведеного факультетом політичних наук і міжнародних досліджень Варшавського університету та факультетом соціальних наук Економіко-гуманітарного університету у Варшаві. Як повідомляє Yavp.pl з пoсиланням на bankier.pl, це було третє подібне дослідження цих двох навчальних закладів щодо суспільного ставлення до біженців з України в Польщі.

Результати показали, що в червні 2023 року вперше з січня 2022 було зафіксовано значне зниження показника індексу соціального сприйняття біженців з України. Більшість поляків все ще позитивно сприймають їх (67%), але відсоток таких респондентів зменшився аж на 13 пунктів. При цьому з 8% до 13% зросла група респондентів, які негативно сприймають біженців з України.

Порівняно з січнем 2023 року, на 6% (до 31%) зросла кількість поляків, які зізналися, що їхнє ставлення до біженців з України змінилося. Переважна більшість вважає, що їхнє ставлення до біженців погіршилося з 68% до 85%. Основним чинником, який на це вплинув, поляки називають “вимогливе ставлення” українців (39%). Порівняно з січнем 2023 року змінилося й ставлення респондентів щодо додаткової підтримки України з боку Польщі, окрім уже вжитих дій. Автори дослідження зазначають, що вперше зіткнулися з ситуацією, коли більшість поляків (55%) виступають проти додаткової допомоги.

Порівняно з січнем 2023 року на 16% зменшилася кількість респондентів, які вважають, що Польща повинна прийняти біженців з України і дозволити їм облаштуватися. Учасники дослідження все ще акцептують допомогу для біженців з України у вигляді прийому дітей до польських шкіл (86%), доступу до безкоштовного медичного обслуговування (54%) та додаткової одноразової допомоги у розмірі 300 злотих (40%). Водночас поляки все частіше проти виплати біженцям допомоги на дітей 500+: у травні-червні 2022 року таких було 42%, у січні 2023 вже 47%, а зараз - 60%. 

Дослідження показало, що зменшується й кількість поляків, які підтримують виплату компенсацій за прихисток біженців (по 40 зл на особу за день). У червні 2023 року противників ції виплати стало аж на 29% більше, ніж було у травні 2022 року.

Варто додати, що дослідження проводилося з 23 травня по 6 червня 2023 року. Загальнонаціональна вибірка склала 584 людини віком 16-65 років. Дослідження проводилось у змішаному режимі (у тому числі: 27,4% інтерв’ю проведено за методом CAWI, 56,3% за методом CATI та 16,3% за методом CAPI). Максимальна похибка - 4 відсотки. Рівень довіри - 95 відсотків.

Нагадаємо, раніше ми писали, що українець так святкував 18-річчя, що знищив бус роботодавця.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати
Читайте на ГК:Європа готується до масштабної війни: поляки масово переселяються до Іспанії