1. Новини Закарпаття
 2. >

Чоловіків, що вчасно не повернулися з-за кордону каратимуть?: роз’яснення юриста

18.06.2023 20:51 Без кордонів Актуально

В Україні триває війна та військовий стан і відповідно військовозобов’язані чоловіки не можуть вільно виїздити за кордон. Та є певні виключення коли українцям дозволяють виїздити за межі країни.

В Україні триває війна та військовий стан і відповідно військовозобов’язані чоловіки не можуть вільно виїздити за кордон. Та є певні виключення коли українцям дозволяють виїздити за межі країни.

Військовий стан та мобілізація в Україні продовжуються до 18 серпня. У цей період військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років не можуть перетинати кордон України. Є кілька законних підстав для того, щоб залишити територію країни. Однак є чіткі рамки, коли потрібно повернутися назад, іенформує ТСН.

Юрист розповів, яка відповідальність настає у разі неповернення чоловіків з-за кордону після закінчення встановленого законом терміну.

Хто має право виїжджати за кордон під час війни

 • Зняті з військового обліку за станом здоров'я громадяни
 • Тимчасово непридатні для військової служби
 • Багатодітні батьки
 • Батьки-одиначки
 • Чоловіки з інвалідністю
 • Чоловіки, які супроводжують осіб з інвалідністю
 • Чоловіки, які мешкають за кордоном на постійній основі
 • Поранені військовослужбовці та ті, хто проходить військову підготовку за кордоном
 • Водії та волонтери
 • Працівники залізниці та моряки
 • Спортсмени та діячі культури.

 Деякі категорії чоловіків на законних підставах перебувають за кордоном протягом визначеного встановленого законом строку. Це може бути від кількох тижнів до, як правило, пів року.

У разі перевищення строків перебування осіб за кордоном та/або зміни цілей виїзду за кордон, встановлених цим пунктом, Мінінфраструктури та військові адміністрації скасовують своє рішення про виїзд за межі України відповідних осіб протягом семи робочих днів з моменту встановлення фактів зазначених порушень.

У разі непідтвердження мети поїздки уповноважені посадові особи Держприкордонслужби відмовляють українцям у перетині державного кордону у порядку, визначеному частиною першою статті 14 Закону України "Про прикордонний контроль".

За словами адвоката, у разі перевищення терміну перебування за кордоном, відповідна військова адміністрація або Мінінфраструктури скасовує своє рішення про виїзд за межі України відповідної особи. При цьому ні в Кодексі України про адміністративні правопорушення, ні в Кримінальному кодексі України не містяться прямі норми, які передбачають адміністративну чи іншу відповідальність за таке порушення.

Нагадаємо, раніше ми писали, що адвокат пояснив чому знятих з військового обліку українців не випускають за кордон.

Підпишіться на наш телеграм канал, щоб читати новини першими

Читайте на ГК:Астрологи назвали знаки Зодіаку, якими краще не сваритись
Читайте на ГК:Прийдуть дощі та похолодання: які області України накриє негода
Читайте на ГК:Прикордонники виявили незвичайну знахідку у двох водіїв: деталі подій (ФОТО)