1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Вся область
  4. > >

На Мукачівщині почали розробку проєкту з будівництва мультимодального термінала

05.05.2023 13:23 Без кордонів Актуально

Його планують збудувати на основі вузькоколійки європейського зразка, що залишилася в селі після «Страбичівського елеватора із прийому та перевантаження зерна»

Його планують збудувати на основі вузькоколійки європейського зразка, що залишилася в селі після «Страбичівського елеватора із прийому та перевантаження зерна»

 Про це пише Rail.insider.

Голова Горондівської сільської ради Іван Туряниця нещодавно заявив про те, що «у складі делегації в межах робочого візиту прем’єр-міністра України Д. Шмигаля до Італійської республіки та Ватикану взяв участь в українсько-італійській конференції з відбудови України. Одним із проєктів було представлено мультимодальний термінал, який у стадії реалізації в нашій громаді».

«Спочатку ми відводили земельну ділянку для будівництва термінала, — пояснив виданню Varosh Іван Туряниця. — У процесі цього підключився італійський партнер на чолі з міністерством економіки Італії, мовляв, їм це теж цікаво і вони готові зайти у партнери. Міністр економіки Італії Адольфо Урсо ініціював їхні бізнес-кола, де залучені і італійська залізниця, і власники італійських портів у Венеції, Вероні, Трієсті, щоб вони підключилися, зайшли у засновники цього нашого термінала і щоб він не виконував прості функції експорту сировини, зерна, олії, а щоб на території Горонди були інтегровані комплекси. Україна таким чином буде менш залежна від Чорного моря, бо там і заміновано, там і Босфор (у Туреччини своя політика), а Горонда буде включена в єдиний міжнародний транспортний коридор. Тобто в нас буде «сухий порт», який залізницею переходитиме в морський порт. І так, щоб проходила цим шляхом продукція, але вже не первинна, а вторинна, щоб тут у нас проходила переробка».

Посадовець розповів, що термінал дасть змогу вузькоколійкою імпортувати в Україну італійські технології, обладнання, устаткування для українських заводів, які будуть відновлюватися.

«Коли це станеться, наразі невідомо. Зараз тільки триває процес оформлення по терміновій процедурі, щоб не робити аукціони. Верховна рада прийняла закон, що якщо підприємство стає стратегічним для Міністерства інфраструктури, тоді рішенням сесії сільської ради ми відводимо земельну ділянку, потім розробка території, висновок архітектора, потім затвердження проєкта і тільки після того він починає реалізуватися. Зараз ми тільки закріплюємо землю під нього. Міністерство інфраструктури вже нам дало згоду, що воно погоджує цей об’єкт», — розповів сільський голова.

В Італії проєкт майбутнього термінала представляла компанія «НСВ-ГРУП», яка буде займатися реалізацією проєкту з української сторони. Зараз у громаді Горонди працюють над приєднанням земельних ділянок.

Нагадаємо, Під "музику" сирени та в укриттях: відомо який можливий сценарій складання НМТ абітурієнтами

Надали "липові" документи: на кордонні з Угорщиною затримали двох "інвалідів" (ФОТО)

На Київщині зник підліток: 14-річного хлопця шукають по всій Україні (ФОТО)