1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Обзивали ку***ми й ганчірками»: у Польщі контролери публічно принижували українок

25.04.2023 21:49 Без кордонів незвичайно

За свою неприязнь двоє контролерів отримають покарання “злотими” та мають письмово вибачитися перед постраждалими українською мовою.

За свою неприязнь двоє контролерів отримають покарання “злотими” та мають письмово вибачитися перед постраждалими українською мовою.

У Торуні суд призначив покарання для двох контролерів громадського транспорту за публічне приниження громадянки України та її дочок через національну неприязнь.

Як повідомляє Yavp.pl з посиланням на pomorska.pl, двох контролерів громадського транспорту засудили до громадських робіт: одного на 6 місяців, а іншого - на 8 місяців. Крім того, один з чоловіків заплатить по 500 зл кожній із скривджених українок, а другий - по 1000 зл. Після того, як рішення набуде законної сили, чоловіки повинні також протягом місяця письмово написати вибачення українською мовою.

Інцидент стався 12 вересня 2022 року. Того дня громадянка України з двома дочками, які вже деякий час проживали в Польщі, приїхали до Торуня й планували відвідати місцевий зоопарк. Усі разом сіли в автобус, але не змогли купити всередині квитків, бо оплату карткою не можна було зробити, а готівки при собі не було. Через це жінка почала купувати квитки у мобільному додатку, однак не встигла це зробити вчасно. На наступній зупинці в автобус увійшли два контролери. Виявивши, що в українки та її доньок досі квитки не куплені, вони стали агресивними та почали кричати й принижували їх. При цьому вживали такі слова, як ку*ва, ганчірка, наволоч.

Контролери також обзивали жінок нецензурними словами й кричали, що вони повинні повертатися до себе в Україну. Все відбувалося на очах в інших пасажирів автобуса. Більше того, приниження з боку контролерів продовжилися навіть після того, як родина вийшла на зупинці.

Одна з дочок українки записала відео всього, що відбувається, на мобільний телефон. На відеозаписі не лише видно, а й добре чути кривдників. Родина подала до суду за публічну образу та надала відеозапис як доказ. Суд взяв його до уваги та долучив до доказів разом з показами свідків. Відтак, у ході процесу було доведено, що двоє контролерів дійсно ображали та принижували українок за національною ознакою. 

Нагадаємо, раніше ми писали, що на кордоні з Росією почали будувати електронний бар'єр

Читайте Голос Карпат у Телеграм

Читайте на ГК:Українських дітей у Польщі зобов’яжуть піти до місцевих шкіл: подробиці
Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати