1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Потягом в дорожній валізі: через Закарпаття до Угорщини намагалися вивезти столітню цінність (ФОТО)

537
Без кордонів Новини Ужгорода

Незаконно вивезти з України намагалися столітній першодрук, та митники знайшли приховану серед речей цінність.

Потягом в дорожній валізі: через Закарпаття до Угорщини намагалися вивезти столітню цінність (ФОТО)

Стародрук про Французьку революцію везли через українсько-угорський кордон потягом в дорожній валізі разом з особистими речами, повідомляє пресслужба Закарпатської митниці.

Інспектори-пошуківці митного посту «Чоп-залізничний» Закарпатської митниці під час перевірки ручної поклажі пасажирки, яка виїжджала з України потягом міжнародним сполученням «Мукачево-Будапешт», виявили старовинну книгу.  Жителька Берегівщини вирішила не декларувати та й ще під час усного опитування не заявляти про наявність стародруку, що знаходився серед особистих її речей.

Книга з написом «FRANCIA FORRADALOM ES NAPOLEON», том V, видана в Будапешті, є історичною монографією, яка представляє Французську революцію та Наполеонівську війну (на угорській мові), з багатьма світлинами та малюнками, що можливо мають ознаки культурної, історичної та антикварної цінності.

В інтернет-мережі аналогічна книга з такою самою ж назвою, малюнками і написами датована 1911 роком.

Згідно з вимогами чинного законодавства Свідоцтва на право вивезення культурних цінностей з території України не потребують твори, надруковані після 1945 року. Культурні цінності, що вивозяться з України, декларуються в установленому законодавством порядку митному органу, який здійснює контроль за їх переміщенням та митне оформлення, а також за наявності вищезазначеного Свідоцтва.

Позаяк у жінки були відсутні дозвільні документи на вивезення стародруку, про який вона не заявила митникам ні усно, ні письмово, складено протокол про порушення митних правил за ч.3 статті 471 Митного кодексу України.

Наразі книга видавництва BUDAPEST «ORZAGOS MONOGRAFIA TARSASAG» тимчасово вилучена. А от, чи відноситься вона до культурних цінностей або є предметом музейного значення і має історичну цінність, визначить спеціаліст-експерт.

Нагадаємо, раніше ми писали, що на Закарпатті прикордонники викликали Нацполіцію на ПП.

Читайте Голос Карпат у Телеграм

 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber