1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Польща змусить деяких біженців з України повернути виплати: відома причина

09.03.2023 21:33 Без кордонів ВАЖЛИВО

Польща стала лідером серед країн, які прийняли максимальну кількість українських біженців після початку повномасштабної війни.

Польща стала лідером серед країн, які прийняли максимальну кількість українських біженців після початку повномасштабної війни.

У Польщі виявили необґрунтовану виплату українцям допомоги на 2 млн. злотих (близько $450 тис.). Усі ці гроші мають бути повернуті до бюджету Польщі, пише інтернет-видання BusinessUA.

Йдеться про виплати за програмами "500+" та "Сімейний капітал опікунський" тим українцям, які вже покинули територію Польщі, пише Rzeczpospolita. У таких випадках біженці мають повернути неправомірно отримані виплати, проте до польського бюджету повернули лише 35,4 тис. злотих (близько $8 тис.) із загальної суми.


"ZUS (польський Інститут соціального страхування. – Ред.) послідовно приймає рішення про незаконно отриману допомогу та зобов'язує одержувачів їх повернути... На це є два роки", – розповів прес-секретар ZUS Павло Жебровський.


Однак суми, які надає ZUS, – це ще не вся допомога українцям, зазначає видання. Частина виплат перебуває у веденні муніципалітетів. Тобто допомог, виплачених необґрунтовано, може бути набагато більше.

Коли відбирають виплати в українців у Польщі

Якщо український біженець хоче користуватись пільгами у Польщі країні, він не може покидати країну більш ніж на 30 днів. При цьому раніше повідомляти про виїзд за кордон до ZUS мали самі біженці.

Однак з 28 січня 2023 року набула чинності поправка, завдяки якій ZUS отримав доступ до реєстру Прикордонної служби. Тобто інформація про дати в'їзду та виїзду громадян України наразі передається до відомства автоматично.

Загалом за місяць дії нових правил ZUS призупинив виплату допомоги приблизно 3200 громадянам України.

"Якщо ці люди повернуться до Польщі протягом 30 днів з дати виїзду, вони не втратить законність свого перебування в Польщі і виплату допомоги буде відновлено. Утримання платежу відразу після дня від'їзду на підставі зміненого акту дозволило нам уникнути переплати допомоги", – пояснив Жебровський.

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що українці зможуть ввезти автомобіль із-за кордону без оподаткування.

Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати
Читайте на ГК:Європа готується до масштабної війни: поляки масово переселяються до Іспанії