1. Новини Закарпаття
  2. >

Росія планує масову мобілізацію студентів очної форми — українська розвідка

21.02.2023 10:54 Без кордонів

У РФ готуються до чергової хвилі мобілізації. Цього разу на війну проти України хочуть забрати студентів закладів вищої освіти, які навчаються на стаціонарі.

У РФ готуються до чергової хвилі мобілізації. Цього разу на війну проти України хочуть забрати студентів закладів вищої освіти, які навчаються на стаціонарі.

Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.

"Для цього створюються так звані дільниці оповіщення, які будуть надавати допомогу військкоматам щодо вручення повісток студентам очної форми навчання", – кажуть у розвідці.

Ректори Новосибірського державного педагогічного університету, Томського політехнічного університету та Томського державного педагогічного університету отримали накази від Мінпросвіти РФ, які зобов’язують структурні підрозділи ЗВО виділити певну кількість студентів і співробітників для роботи на таких “дільницях оповіщення”. Йдеться про тих, хто офіційно не підлягає мобілізації.

Зі скріну наказу, який публікує ГУР, зрозуміло, що включення до складу таких дільниць відбувається без згоди або навіть попереднього інформування.

Зокрема, керувати цими дільницями мають представники вищого керівництва університетів.

"Імовірно, мобілізацію буде проведено до 1 квітня – початку весняного призову на строкову службу. В разі необхідності початок призову може бути відстрочений", – повідомляє ГУР.

До речі, так звану часткову мобілізацію в РФ, яку оголосили ще у вересні 2022 року, офіційно так і не завершено, тому для проведення чергової хвилі не потрібні додаткові правові підстави.

Нагадаємо, У США зацікавилися активною діяльністю Райффайзенбанку у РФ: подробиці 

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Грошей немає: в Європі масово скорочують виплати українським біженцям
Читайте на ГК:Відомий актор загинув жахливою смертю у 27 років: що відомо (ФОТО)
Читайте на ГК:Двоє українок потрапили у смертельну аварію в Німеччині: деталі жахливої ДТП (ФОТО)