1. Новини Закарпаття
 2. >

Понад 20 тисяч жертв: що відомо про наслідки землетрусів у Туреччині та Сирії

09.02.2023 22:49 Без кордонів

Кожного дня кількість загиблих та постраждалих від землетрусу зростає.

Кожного дня кількість загиблих та постраждалих від землетрусу зростає.

На південному сході Туреччини стався землетрус магнітудою 7,8. Через 10 хвилин після першого поштовху було зафіксовано ще один – магнітудою 6,3, пише CNN.

Підземні поштовхи відчули й на північному сході Сирії. Кількість загиблих та поранених в обох країнах зростає щохвилини, рятувально-пошукові роботи продовжуються.

Туреччину сколихнув потужний землетрус

У турецьких містах зруйновані цілі квартали, під завалами кричать люди. У країні оголошено найвищий рівень тривоги.

Внаслідок стихії постраждали 10 міст:

 1. Газіантеп,
 2. Кахраманмараш,
 3. Хатай,
 4. Османіє,
 5. Адияман,
 6. Малатья,
 7. Шанлиурфа,
 8. Адана,
 9. Діярбакир,
 10. Кіліс.

У Сирії також біда

На сирійському боці кордону землетрус розтрощив контрольовані опозицією регіони, де проживає приблизно 4 мільйони людей, переміщених з інших частин Сирії через тривалу війну в країні. Багато з них живуть у занедбаних умовах без медичної допомоги.

Епіцентр землетрусу, який відчувався навіть у Каїрі, був приблизно за 90 кілометрів від сирійського кордону, на північ від міста Газіантеп, великої столиці провінції Туреччини з населенням понад 2 мільйони людей. Територія Сирії, яка постраждала від землетрусу, розділена між контрольованими урядом і опозицією районами.

Кількість загиблих та поранених зростає

У CNN повідомили, що за даними влади, кількість жертв внаслідок землетрусів збільшилася до щонайменше 20 451 осіб.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган заявив, що кількість загиблих внаслідок землетрусу в понеділок зросла до 17 134 людей. Крім цього, 70 347 людей зазнали поранень.

Загальна кількість смертей у Сирії сягнула до 3 317 осіб. Зокрема, за даними "Білих шоломів", 1 970 жителів загинули у районах, контрольованих повстанцями на північному заході. Ще 1347 – у контрольованих урядом частинах Сирії, пишуть державні ЗМІ. Також видання повідомляють про десятки тисяч поранених в обох країнах.

Загальна кількість поранених у Сирії на всіх постраждалих територіях зросла до 5 245 осіб: 2 295 у підконтрольних уряду та 2 950 у контрольованих повстанцями районах.

Організації з надання допомоги попереджають, що жертв, ймовірно, стане значно більше, особливо в Сирії. Адже пошуково-рятувальні групи просіюють уламки тисяч будівель, що зруйнувалися, стикаючись із ризиком повторних поштовхів. За даними офіційних осіб, у регіоні десятки тисяч людей отримали поранення.

Раніше колишній голова відділу ООН з гуманітарних питань Марк Лоукок заявив, що райони Сирії, які найбільше постраждали від землетрусу, схоже, перебувають саме під контролем опозиції, підконтрольній Туреччині, а не сирійському уряду. Фуат Октай сказав, що для надання допомоги в цих областях буде потрібна "мовчазна згода" Туреччини.

Читайте також: Найбільший землетрус століття: із Закарпаття до Туреччини вирушила група рятувальників

Читайте на ГК:"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані
Читайте на ГК:Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку
Читайте на ГК:Заміж у 12-ть: юна дівчина одружилася з 63-річним чоловіком (ФОТО)