1. Новини Закарпаття
  2. >

Українських біженців попередили про покарання за незаконну роботу у ЄС: про яку країну йде мова

27.01.2023 08:03 Без кордонів

Німеччина стала другою країною після Польщі за кількістю українських біженців, прийнятих після початку повномасштабної війни. Багато хто з них активно шукає роботу.

Німеччина стала другою країною після Польщі за кількістю українських біженців, прийнятих після початку повномасштабної війни. Багато хто з них активно шукає роботу.

У німецько-українській асоціації "Українці в Німеччині/Ukrainian Future" повідомили, що покарання за нелегальну роботу загрожує як працівникам, так і роботодавцям. У цьому незнання відповідних законів не звільняє громадян відповідальності, пише РБК.

"Що саме на вас чекає, залежить від того, як буде оцінена ваша вина – як адміністративне правопорушення чи як злочин", – зазначили в організації.

Адміністративне правопорушення передбачає штраф до 50 тисяч євро. Таке ж покарання отримають люди, які не зареєструють свій бізнес та не внесуть свою компанію до ремісничого реєстру, не нададуть необхідні документи або зроблять це надто пізно.

У разі, якщо контролюючі органи приймуть рішення, що бізнесмен скоїв злочин, йому загрожує ще більший грошовий штраф чи арешт.

Українців попередили, що при працевлаштуванні найманих працівників та відсутності оплати за них внесків до фонду соціального страхування, а також у разі, якщо іноземці працювали без відповідного дозволу та оформлення документації, або їх умови праці були гіршими, ніж у німців, також передбачено суворе покарання.

Нелегальне працевлаштування працівників може призвести до ув'язнення терміном до п'яти років або навіть більше. Ухилення від сплати податків спричиняє штраф або арешт. А за роботу без дозволу можуть накласти штраф до 5 тисяч євро.

Нагадаємо, Військові зі 101-ї бригади просять керівництво Закарпаття повпливати на ситуацію з довготривалими відключеннями світла (ВІДЕО)

Читайте Голос Карпат.ІНФО також у Телеграм

Читайте на ГК:Курс валют на 5 квітня: що відбувається з доларом, євро і злотим
Читайте на ГК:Гороскоп на 5 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:На фронті вдалося стабілізувати наші позиції,  — Зеленський (ВІДЕО)