1. Новини Закарпаття
  2. >

"Кар'єрний штраф": у Казахстані прийнято закон про звільнення чиновників, чиї витрати перевищуватимуть доходи

29.12.2022 22:36 Без кордонів незвичайно

І це стосуватиметься не тільки самих держслужбовців, а подружжя загалом.

І це стосуватиметься не тільки самих держслужбовців, а подружжя загалом.

Як пише видання INTERFAX, Сенат парламенту Казахстану ухвалив антикорупційні поправки до трьох кодексів та вісім законів. Зокрема, прийнято поправку про звільнення чиновника, чиї витрати перевищують офіційні доходи.

У поправках визначається розмір стягнень за незаконне збагачення держслужбовців, прирівняних до них осіб, їх подружжя. Зокрема, якщо різниця у видатках та доходах чиновника перевищить 1 тисячу МРП (1 МРП, місячний розрахунковий показник дорівнює 3180 тенге) – буде передбачено "фіскальну санкцію", тобто 90% від суми різниці буде повернено як адміністративний штраф.

Якщо ця різниця перевищує річний дохід держслужбовця, буде розглянуто "кар'єрний штраф": людина втратить можливість перебувати на держслужбі на три роки за негативними мотивами.

При цьому в кожному випадку чиновнику буде надано можливість обґрунтувати законність видатків.

Схвалені новели набудуть чинності з 2027 року з урахуванням повномасштабного охоплення населення загальним декларуванням.

Ще низка схвалених положень спрямована на захист громадян, які повідомили про корупцію. Досі їхні трудові права не були захищені і був ризик, що у них можуть виникнути проблеми на роботі. Поправки містять норми, що захищають трудові відносини інформаторів. Так, запроваджується норма про те, що особа, яка повідомила про корупцію, не може бути притягнута до дисциплінарної відповідальності або звільнена з посади або переведена на іншу посаду без рекомендацій погоджувальної комісії.

При цьому інформацію про корупцію пропонується віднести до конфіденційної із запровадженням кримінальної відповідальності за її розголошення.

Пакет поправок направлено на підпис президенту.

Читайте також: Не забув пригрозити цивілізованому світу: Путін знову зробив заяву про ядерну зброю

Читайте на ГК:"Багато із побачених істот, будуть новими для науки видами": “свинок "Барбі” виявили у Тихому океані
Читайте на ГК:Таємниця захована під шаром піску: археологи виявили рідкісну знахідку
Читайте на ГК:Заміж у 12-ть: юна дівчина одружилася з 63-річним чоловіком (ФОТО)