1. Новини Закарпаття
  2. >

У нас дешевше: відомо, чому українці-біженці масово повертаються з-за кордону

16.12.2022 21:17 Без кордонів

Ні для кого не таємниця, що після масштабного вторгнення ворога значна частина українців виїхала за кордон.

Ні для кого не таємниця, що після масштабного вторгнення ворога значна частина українців виїхала за кордон.

Немало українців, що виїхали за кордон з початку війни, вже повернулись додому. Втім, дехто не квапиться повертатись назовсім, а лише на якийсь час їде в Україну, аби потім знову повернутися за кордон. Причому з кожним місяцем чисельність таких "човників" зростає. Масова міграція біженців з-за кордону в Україну пов'язана з медичними проблемами: українці їдуть додому лікуватись, пише РБК-Україна.

Як повідомили у консалтинговому цифровому агентстві "Ольшанський та Партнери", починаючи від лютого 2022 року, кількість запитів з-за кордону на лікування в Україні зросла в рази. Аналітики обрали дані із 7 європейських країн, в яких виїхало найбільше українських біженців. Вийшла така статистика: в лютому з цих країн кількість запитів на послуги українських стоматологів становила 180 тисяч, в березні вона вже виросла до 287 тисяч, а в серпні перевищила 400 тисяч.

"Йдеться про пошук стоматологів у Google із зазначенням українських міст, наприклад, "відбілювання зубів Львів", "вініри Одеса", - пояснили в агентстві.

Зокрема, з території Польщі в лютому було 52 тисячі запитів на послуги українських стоматологів, а в серпні їх уже було майже 115 тисяч.

"Є надія, що зараз ми спостерігаємо зародження тренду медичного туризму в Україну. За певних умов медичний туризм може стати привабливим не тільки для українців, які вимушено виїхали за кордон, а й для громадян європейських країн зокрема", - каже директор з розвитку бізнесу агентства “Ольшанський та Партнери" Анна Артеменко.

Нічого дивного в цьому немає. Як з'ясувалось, якість медичних послуг в Україні не така вже й кепська. І водночас коштують вони значно дешевше ніж у тій самій Польщі, Німеччині чи в інших країнах Євросоюзу.

Наприклад у Польщі середні ціни послуг у стоматолога такі:

  • консультація стоматолога 800-1600 гривень;
  • просте пломбування зуба –1300-1600 гривень;
  • пломбування зуба з каналом – 3700 гривень;
  • видалення зуба – від 1500 гривень;
  • відбілювання – від 4000 гривень;
  • зубний імплант – 600 доларів.

За словами киянки Світлани Іващук, за суму, яку в Польщі треба віддати за пару зубів, в Україні можна зробити цілу щелепу.

На прийом до лікаря треба чекати декілька місяців

Крім того, в Європі на плановий прийом до лікаря треба чекати від кількох тижнів до кількох місяців. Причому зовсім не факт, що тобі поставлять правильний діагноз і призначать правильне лікування.

Так, за словами ще однієї киянки, Галини Дмитрієвської, яка опинилася в Нідерландах, її знайома пішла до тамтешнього терапевта зі скаргами на біль у коліні. Лікар оглянув її і не знайшов нічого страшного. Але біль посилювався, то вона пішла на прийом іще раз. І знову лікарі нічого не виявили. Лише в Україні, куди вона приїхала зі своєю проблемою, жінку обстежили і знайшли в неї доброякісну пухлину.

Отже, до переваг закордонної медицини можна віднести якісне діагностичне та лікувальне обладнання. А крім того – комфортні умови перебування у лікарнях. А от щодо професійного рівня лікарів, то у наших медиків він не гірший. Не кажучи вже про ціни на медичні послуги.

Читайте також: Енергетична допомога для України: Іспанія передасть партію трансформаторів та іншого обладнання

Читайте на ГК:Гороскоп на 6-7 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Не з'явився в ТЦК — розкривай гаманець: за неявку по повістці доведеться віддати сотні тисяч гривень
Читайте на ГК:Астрологи розповіли, що деякі знаки Зодіаку вважають марною тратою часу