1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Біженці з України можуть влаштуватися на роботу в Польщі: названо умови

78

Це віддалена робота для українців, які вимушені доглядати за дітками.

Біженці з України можуть влаштуватися на роботу в Польщі: названо умови

Якщо ви опинилися у Польщі із дитиною, то маєте повне право на віддалену роботу. Як поляки, так і біженці, що виховують дітей, можуть працювати віддалено. Роботодавці не можуть у цьому перешкоджати, пише сайт "Ukrainian in Poland".

У Польщі батьки, які виховують маленьких дітей, мають право працювати віддалено. Більш того, роботодавець зобов’язаний забезпечити такого працівника усім необхідним.

Варто знати, що не кожен з батьків, у кого є дитина, може вимагати віддалену роботу. Основні умови: вашій дитині повинно бути не більше 4 років; ви повинні працювати у тій сфері, де можлива віддалена робота.

Тобто якщо ваша дитина старша 4 років або ви працюєте фізично, то віддалена робота для вас не передбачена, як би ви того не хотіли.

Крім того, віддалена робота в Польщі можлива за таких умов:

  • Якщо ви доглядаєте дитину або людину з інвалідністю;
  • Якщо ви доглядаєте вагітну жінку.

Роботодавець у Польщі не може відмовити вам у віддаленій роботі, якщо ви відповідаєте вищезазначеним умовам. Але якщо ви продавець у магазині, або працівник заводу, то про дистанційну роботу мова йти не може. 

Відповідно до Трудового Кодексу Польщі, працівника не можуть змусити працювати дистанційно. Виняток становитиме надзвичайна ситуація, або тимчасова неможливість забезпечити безпеку праці на робочому місці через форс-мажорні обставини, або епідемія, наприклад, коронавірус.

Якщо ж вам відмовляють у дистанційній роботі не дивлячись на те, що ви підходите під всі потрібні критерії, варто написати скаргу на роботодавця. 

Читайте також: «Якщо ви нападете, ваші діти й ваші внуки ховатимуть очі, кажучи: «Я — білорус»: зворушливе звернення спортсменів Білорусі до військових (ВІДЕО)

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber