1. Новини Закарпаття
  2. >

«Мають по 5-6 дітей і їдуть виключно за допомогою»: мер Перемишля нарікає на біженок із Закарпаття, - ЗМІ

27.09.2022 21:34 Без кордонів

Меру польського міста Перемишль доповіли про підозрілі "організовані групи" жінок з дітьми, які оформляють допомогу і їдуть назад на Україну.

Меру польського міста Перемишль доповіли про підозрілі

З прикордонного Перемишля почала надходити інформація про організовані групи жінок з дітьми з України, які приїжджають до Перемишля спеціально для отримання фінансової допомоги. Після її отримання жінки відразу повертаються додому. Про це повідомив мер Перемишля Войцех Бакун.

Чиновники кажуть, що перші групи громадянок України, які приїздять лише для отримання допомоги помітили ще в травні. Вони походять із Закарпаття та мають багато дітей.

Про це пише Gazeta.pl з посиланням на Wyborcza.pl.

Гуманітарну допомогу "закарпатським біженкам" вже не видають 

У Перемишлі кажуть, жінки з дітьми з України з однаковою інтенсивністю приїжджали до липня. У серпні їх було менше. Восени знову почали з'являтися організовані групи таких жінок. Часто мають по 5-6 дітей. Такі родини походять із Закарпаття. Осіб, які приїхали з охоплених війною регіонів щотижня – одиниці.

Один із місцевих чиновників дістав інструкцію, яку жінки передають одна одній. Там є адреса потрібних інституцій, інформація, де отримати PESEL, відкрити рахунок у банку та інше.

За словами чиновників, "організовані групи" не чекають виплати грошей у Польщі. Тут вони відкривають рахунки в банках, які мають відділення в Україні, і повертаються до себе.

У понеділок на цю проблему звернув увагу мер Перемишля Войцех Бакун.

"Ці люди щодня формують чергу перед муніципалітетом, потім йдуть до MOPS і ZUS, щоб подати заяви на отримання виплат", - розповідає Войцех Бакун у соцмережі.

За його словами, організації, що надають гуманітарну допомогу, вже усвідомили і перестали допомагати таким людям.

"Я за допомогу, але коли йдеться про допомогу біженцям, які тікають від війни, а не про перехід усіх громад на нашу систему соціального забезпечення. Це не той шлях! Наймудріше буде звернутися до депутатів, сенаторів і міністрів поглянути на цю практику, тому що ми як місцева влада не маємо жодних інструментів, щоб запобігти цьому, ми можемо лише законно зареєструвати цих людей у ??системі PESEL, що відкриває можливість використовувати весь спектр підтримки інструменти ", - наголосив Бакун.

У публікації за понеділок Войцех Бакун повідомив, що надішле листа депутатам, сенаторам і міністрам із закликом посилити систему допомоги.

Подають заявки на виплату одночасно  у двох місцях 

Біженці з України можуть подати заяву на одноразову виплату 300 злотих. За останні два дні у Перемишлі надійшло майже 30 заяв на виплату такої суми.

"Люди з організованих груп часто подають заявки на виплату 300 злотих у нас і одночасно в сусідніх гмінах, не знаючи, що ми можемо це перевірити", - каже працівник Перемишльського MOPS.

Також вони можуть отримати щомісяця 500 злотих на кожну дитину до 18 років, якщо дитина перебуває в Польщі. Однак потік інформації між ZUS і Прикордонною службою не такий, щоб можна було одразу перевірити, чи дитина виїжджає з Польщі.

 Біженці з України також мають право на сімейний капітал для догляду за другою дитиною до 35 місяців. Він виплачується щомісяця по 100 злотих протягом року або щомісяця протягом двох років по 500 злотих. Загалом це 12 тисяч злотих.

Читайте також: Військовозобов’язані можуть перетнути кордон, якщо супроводжують осіб з інвалідністю: відомі деталі

Читайте на ГК:Бомбосховище на Закарпатті за 14 мільйонів: де розташовано масштабну споруду в області і хто будує?
Читайте на ГК:Уже цими вихідними: невже Захід України перетвориться на дюни?
Читайте на ГК:Екстремальна погоня по-закарпатськи: чоловіки тікали від правоохоронців, що взяли слід (ФОТО)