1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Польща вирішила посилити війська, які захищають державний кордон: відомо, чому

26.09.2022 22:15 Без кордонів ВАЖЛИВО

Сусідня Польща побоюється нападу зі сторони Білорусі, тому вирішила убезпечити себе.

Сусідня Польща побоюється нападу зі сторони Білорусі, тому вирішила убезпечити себе.

На тлі побоювань щодо повторного нападу у Польщі вирішили посилити війська, які захищають державний кордон. У складі військ тероборони Польщі буде створене нове угруповання – Компонент оборони кордону (KOP), пише Укрінформ.

Польща посилить війська, які захищають державний кордон

Рішення про затвердження концепції щодо створення KOP підписав міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак. Він зауважив, що на країну можуть знову напасти, тому варто перестрахуватися.

Польський міністр підкреслив, що в Україні триває війна, а Польща раніше зіткнулася з гібридною агресією з боку білорусі. Блащак наголосив, що потрібно усвідомлювати: ця гібридна агресія проти Польщі не припинилася, й у кремлі можуть використати складну ситуацію в Північній Африці й на Близькому Сході, щоб знову спрямувати людей з цих регіонів на білорусько-польський кордон.

"Враховуючи, що на нас знову можуть напасти з більшою силою, я вирішив прийняти концепцію щодо створення у складі військ територіальної оборони Компонента оборони кордону", – підкреслив Блащак.

За його словами, наразі мовиться про 10 військових батальйонів у чотирьох прикордонних воєводствах – Підляському, Вармінсько-Мазурському, Люблінському і Підкарпатському. Ці підрозділи матимуть за завдання підтримку Прикордонної служби РП у захисті кордону країни.

Спецоперація зі створення міграційного тиску на кордоні Польщі

У серпні 2021 року Білорусь та Росія розпочали проти Польщі та країн Балтії спецоперацію зі створення міграційного тиску на кордоні. Польський кордон, крім прикордонників, захищали армійські підрозділи.

Вже цього року Польща побудувала на кордоні паркан висотою 5,5 метра та понад 180 кілометрів завдовжки. Попри це, щодня через польсько-білоруський кордон до Польщі з території білорусі намагається потрапити безліч мігрантів з країн Азії та Африки. Спецслужби Білорусі сприяють і допомагають їм у цьому.

Читайте також: «Відстежують ядерну зброю»: у США в небо підняли літаки-розвідники, - ЗМІ

Читайте на ГК:У Польщі 18-річний українець загинув під час погоні: деталі інциденту
Читайте на ГК:Одна із європейських країн готує зміни для біженців з України: що важливо знати
Читайте на ГК:Європа готується до масштабної війни: поляки масово переселяються до Іспанії