1. Новини Закарпаття
  2. >

Підписано документи для запуску митного безвізу з ЄС (ВІДЕО)

30.08.2022 22:20 Без кордонів ВАЖЛИВО

Президент України Володимир Зеленський підписав необхідні документи для запуску так званого митного безвізу з Євросоюзом.

Президент України Володимир Зеленський підписав необхідні документи для запуску так званого митного безвізу з Євросоюзом.

Про це йдеться у зверненні Президента Зеленського.

Закрема, він зазначив, що сьогодні Верховна рада підтримала кілька важливих законів і ратифікацій, що наближають Україну до Європейського союзу.

"Щойно я підписав ці документи про приєднання до Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами і до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Вони є фактичною реалізацією митного безвізу. Ми зробили це в рекордний термін і абсолютно злагоджено - всі гілки влади", - додав Зеленський.

Що таке митний безвіз

Митний безвіз дозволить з використанням декларації Т1 переміщати вантажі з країн Євросоюзу до України і навпаки без додаткових переоформлень на внутрішній транзит. Сплачувати митні платежі буде відправник. Очікується, що це значно прискорить логістику. В умовах війни це особливо важливо.

Декларація Т1 - це транзитна декларація, яка необхідна при ввезенні товарів на територію ЄС, а також для перетину територій країн-учасниць в режимі транзит. Оформлення Т1 треба для всіх груп товарів відповідно до чинного митного законодавства ЄС.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, ЄС має покінчити з будь-якою залежністю від Росії, - сусіди Закарпаття 

Читайте на ГК:Гороскоп на 8 квітня для всіх знаків Зодіаку
Читайте на ГК:Ставить під сумнів майже 150-річну догму: вчені довели можливість "непорочного зачаття"
Читайте на ГК:Оплата комуналки “по-новому”: українцям доведеться обзавестися девайсами і "подружитися" з інтернетом