1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

Керівників метеорологічної служби звільнили через невірний прогноз погоди

24.08.2022 13:50 Без кордонів

Двох високопосадовців метеорологічної служби Угорщини було звільнено після того, як неточний прогноз дощу призвів до відміни феєрверку у найважливіше національне свято країни.

Двох високопосадовців метеорологічної служби Угорщини було звільнено після того, як неточний прогноз дощу призвів до відміни феєрверку у найважливіше національне свято країни.

Як повідомляє УНН, шоу феєрверків на честь Дня Святого Стефана вздовж річки Дунай у Будапешті, оголошене найбільшим шоу в Європі, було скасовано в суботу вдень на підставі прогнозів, згідно з якими "екстремальна погода, ймовірно, розпочнеться близько 9 години вечора".

До вечора гроза у столиці так і не почалась, але шоу, яке зазвичай збирає понад мільйон глядачів, вже було перенесене на наступний тиждень з міркувань безпеки.

Критики уряду Орбана, якого звинувачували у корупції, кумівстві та антидемократичних тенденціях, стверджували, що звільнення були політично мотивоване та нагадали про комуністичне минуле Угорщини.

У своїй заяві у вівторок метеорологічна служба вимагає відновити на посаді своїх звільнених керівників. Агентство повідомило, що зазнало "політичного тиску" у зв'язку з оцінками моделей погоди у святкові дні і що ті, хто чинив тиск, "ігнорували науково визнану невизначеність, властиву метеорологічним прогнозам".

Відстрочення феєрверку відбулося через події 16-річної давності після смертоносної події в День Святого Стефана в 2006 році, коли на Будапешт обрушився сильний шторм з поривами вітру до 100 кілометрів на годину, коли близько 1,5 мільйона людей зібралися, щоб подивитися на феєрверк. В результаті паніки п'ятеро людей загинули і понад 300 отримали поранення.

Нагадаємо, Угорщина передала Закарпаттю 6 тисяч доз вакцин від інфекцій /ВІДЕО.