1. Новини Закарпаття
  2. >
  3. Світ
  4. > >

«Підтримуючи Україну, ми також підтримуємо власну безпеку»: спільне відеозвернення прем’єрів Чехії та Словаччини / ВІДЕО

22.08.2022 07:10 Без кордонів Актуально

Прем’єри сусідніх держав записали спільне відеозвернення з нагоди Празької весни 1968 року.

Прем’єри сусідніх держав записали спільне відеозвернення з нагоди Празької весни 1968 року.

Прем’єр-міністри Чехії та Словаччини – Петр Фіала та Едуард Геґер – у неділю виклали спільне відеозвернення з нагоди Празької весни 1968 року, закликавши продовжувати підтримку України на тлі російської агресії, пише "Європейська правда".

У зверненні Фіала нагадав, що 21 серпня 1968 року – тобто 54 роки тому – Чехословаччина була окупована військами Варшавського договору.

"Для громадян Чехословаччини то був день зради й змарнованих надій, які тодішні свідки ніколи не зможуть стерти зі своєї пам’яті", – додав Геґер.

Саме тому, на думку глав урядів Чехії та Словаччини, вони повинні активно підтримувати Україну в її опорі російським окупантам.

"Підтримуючи Україну, ми також підтримуємо власну безпеку. Ми не хочемо, щоб Росія була нашим сусідом", – сказав Геґер. "Не забуваймо історію, а вчімось із неї, щоб вона ніколи знову не повторилася", – додав Фіала.

У 1968 році тодішнє керівництво радянської Чехословаччини розпочало низку ліберальних реформ, які дістали назву Празької весни. СРСР відреагував введенням військ і придушенням демократичних протестів.

У результаті загинули понад 70 протестувальників, а кілька сотень тисяч жителів Чехословаччини емігрували.

Нагадаємо, як повідомлялося, громадяни Чехії переказують на допомогу Україні суми у 1968 крон, нагадуючи таким чином про вторгнення радянських військ у Чехословаччину в 1968 році.

Читайте на ГК:Міжнародна спецоперація: спільними зусиллями було викрито злочинну організацію (ФОТО)
Читайте на ГК:На кордоні зі Словаччиною перекинувся автобус з українцями (ФОТО)
Читайте на ГК:У Словаччині заблокують пункт пропуску з Україною: відомо причину