1. Новини Закарпаття
  2. >

Нестерпна спека панує не тільки на Закарпатті: вперше в історії у Британії пересох виток річки Темза /ФОТО

16.08.2022 17:14 Без кордонів

Через посуху, що продовжується, витік Темзи змістився від офіційної початкової точки більш ніж на 8 км вниз за течією.

Через посуху, що продовжується, витік Темзи змістився від офіційної початкової точки більш ніж на 8 км вниз за течією.

Як повідомляє Фокус, У Великій Британії джерело річки Темза вперше в історії пересох. Це пов'язано із сильною спекою та посухою на території Об'єднаного Королівства. Крім того, на країну очікують високі температури найближчим часом.

Наразі джерело Темзи змістилося від офіційної початкової точки за межами Чиренчестера, що в центрі Англії. Це сталося під час посухи, що триває, і тепер він знаходиться більш ніж на 8 км вниз за течією.

Після засушливої погоди, що тривала, виток Темзи в Глостерширі висох, а слабкий потік зараз ледь помітний більш ніж в 8 км вниз за течією.

В умовах мінливого клімату серйозність таких періодів посухи та нестачі води посилюватимуться. Крім того, посилюватиметься конкуренція за ресурси, що виснажуються, з руйнівним впливом на водне життя.

Залишок літа в Британії буде, як і раніше, спекотним і сухим. Метеорологічне бюро Британії заявило, що спека та суха погода не показують ознак послаблення. Температура на півдні буде на кілька градусів вищою за середню, проте буде значно нижчою за рекордні позначки, які були в країні в липні.

Виток Темзи зміщується, у Великій Британії не вводили обмеження на використання води, наприклад, для поливу. Натомість громадян просять більш розважливо використовувати воду з-під крана.