1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Євросоюз відклав введення плати за безвізовий в’їзд

168 Без кордонів Світ

Збір у 7 євро стягуватиметься один раз на три роки. Але з листопада 2023 року

Євросоюз відклав введення плати за безвізовий в’їзд

Європейський Союз відкладає впровадження ETIAS (European Travel Information and Authorization System) — електронної системи обліку мандрівників із країн, які мають безвізовий режим із ЄС.

Про це повідомляє VisitUkraine.today.

Новою датою запуску оголошено листопад 2023 року, хоча раніше нововведення було заплановано на травень 2023 року.

ETIAS

Згідно з правилами ETIAS, пасажири з безвізових країн мають отримати електронне підтвердження із системи, перш ніж в’їхати до Шенгенської зони і сплатити відповідний збір у 7 євро.

Збір стягуватиметься один раз на три роки. Також на 3 роки дійсним буде і сам електронний дозвіл.

За задумом Єврокомісії, попередні електронні дозволи для пасажирів дозволять забезпечити контроль Шенгенських кордонів, оскільки мандрівники з безвізових країн поки що не піддаються таким перевіркам, які здійснюються щодо осіб із візами.

Як отримати електронний дозвіл

Для отримання електронного дозволу пасажири повинні будуть заповнити відповідну форму з особистими даними та копіями документів, після чого проводитиметься швидка перевірка по європейських базах даних.

При успішному проходженні перевірки електронне підтвердження надаватиметься за кілька хвилин.

Зазначається, що електронне підтвердження буде потрібно на будь-яких пунктах пропуску — чи то наземні, чи повітряні — і перевірятиметься авіакомпаніями при посадці на рейс.

Нова система поширюватиметься на понад 1,4 млрд мандрівників із 60 країн світу, зокрема на українців, для яких у ЄС діє безвізовий режим.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, Головнокомандувач Залужний звернувся до Міноборони: просить випускати за кордон 

Читайте також: У чотирьох КПП на Закарпатті фіксують черги на виїзд з країни 

Читайте також: