1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

Відомо, чи можна під час війни виїхати за кордон чоловікам, які мають подвійне громадянство

2406

Подвійне громадянство України не допускається. Незважаючи на це, певний відсоток населення країни мають разом із українським паспортом ще й європейський чи американський документ.

Відомо, чи можна під час війни виїхати за кордон чоловікам, які мають подвійне громадянство

Однак під час воєнного стану виїхати з таким паспортом із країни не вдасться.

Особа з кількома громадянствами, одне з яких – українське, у відносинах з Україною вважається громадянином України. А згідно із законом про мобілізацію лише певні категорії українців можуть залишати країну, і серед них немає громадян з подвійним громадянством.

За інформацією Державної прикордонної служби, використовувати паспорт громадянина іншої країни для перетину державного кордону України на законних підставах можна лише після втрати українського громадянства.

Проте, в Україні немає закону, який забороняв би подвійне громадянство. Ст. 25 Конституції України говорить, що "громадянин України не може бути позбавлений громадянства та права змінити громадянство".

Таким чином, за наявності європейського чи американського паспорта багато українців навіть під час війни вже перетнули кордон Україну. На цю тему у мережі багато суперечок, але факт залишається фактом. Якщо власник подвійного громадянства повернеться в Україну навіть за європейським паспортом, то назад він кордон не перетне, оскільки особи, які мають громадянство України, не можуть виїхати за кордон під час дії військового стану.

Також варто зазначити, що Верховна Рада хоче зробити "невиїзними" навіть після закінчення війни громадян, які мають допуск та доступ до держтаємниці. Причому ця держтаємниця може бути не лише зі сфери оборони, а й з інших стратегічно важливих сфер.

Нагадуємо, як повідомляв ГОЛОС КАРПАТ раніше, У трьох КПП зі Словаччиною та Угорщиною на Закарпатті фіксують черги на виїзд 

Читайте також:

Поділитись:
Facebook
Twitter(X)
Whatsapp
Telegram
Viber