1. Головна
  2. >
  3. Без кордонів

«Потрібно встигнути до 2 серпня»: у Чехії біженців з України позбавлять безкоштовних послуг

0 Без кордонів Світ

Парламент ЧР скоротив термін дії медичних полюсів для українців, а це означає, що українських біженців у Чехії позбавили безкоштовного медичного страхування.

«Потрібно встигнути до 2 серпня»: у Чехії біженців з України позбавлять безкоштовних послуг

Нововведення зачепило 200 тис. осіб. Тепер до 2 серпня включно їм потрібно сплатити за нові медичні полюси та повідомити про це місцеву владу. Раніше скасоване страхування оплачувала держава, автоматично страхуючи українців, які прибули до Чехії. Однак пільговий режим запроваджувався лише на 150 днів, які спливли 25 липня.

Про це пише "Obozrevatel" з посиланням на Radio Prague.

Зазначається, що всі українські біженці віком від 18 до 65 років зобов'язані повідомити, чи оплачуватимуть поліс.

"Вони мають повідомити про це страхову компанію, в якій були зареєстровані, на спеціальному вебсайті протягом восьми днів після закінчення строку попередньої оплати поліса", – йдеться в повідомленні. Тобто повідомити про рішення потрібно до 2 серпня.

За підрахунками видання, зміна правил зачепила 215 тис. біженців. До 25 липня вони були застраховані державою у Загальній медичній страховій компанії (VZP).

Спочатку передбачалося, що Чехія автоматично оплачуватиме медстрахування за біженців протягом одного року. Проте парламент країни скоротив цей термін до 150 днів.

Нагадаємо: «Поліцейські на Ferrari»: в Чехії конфіскований суперкар перетворили у поліцейський автомобіль /ВІДЕО

Читайте також: