1. Новини Закарпаття
  2. >

«Потрібно встигнути до 2 серпня»: у Чехії біженців з України позбавлять безкоштовних послуг

28.07.2022 20:49 Без кордонів ВАЖЛИВО

Парламент ЧР скоротив термін дії медичних полюсів для українців, а це означає, що українських біженців у Чехії позбавили безкоштовного медичного страхування.

Парламент ЧР скоротив термін дії медичних полюсів для українців, а це означає, що українських біженців у Чехії позбавили безкоштовного медичного страхування.

Нововведення зачепило 200 тис. осіб. Тепер до 2 серпня включно їм потрібно сплатити за нові медичні полюси та повідомити про це місцеву владу. Раніше скасоване страхування оплачувала держава, автоматично страхуючи українців, які прибули до Чехії. Однак пільговий режим запроваджувався лише на 150 днів, які спливли 25 липня.

Про це пише "Obozrevatel" з посиланням на Radio Prague.

Зазначається, що всі українські біженці віком від 18 до 65 років зобов'язані повідомити, чи оплачуватимуть поліс.

"Вони мають повідомити про це страхову компанію, в якій були зареєстровані, на спеціальному вебсайті протягом восьми днів після закінчення строку попередньої оплати поліса", – йдеться в повідомленні. Тобто повідомити про рішення потрібно до 2 серпня.

За підрахунками видання, зміна правил зачепила 215 тис. біженців. До 25 липня вони були застраховані державою у Загальній медичній страховій компанії (VZP).

Спочатку передбачалося, що Чехія автоматично оплачуватиме медстрахування за біженців протягом одного року. Проте парламент країни скоротив цей термін до 150 днів.

Нагадаємо: «Поліцейські на Ferrari»: в Чехії конфіскований суперкар перетворили у поліцейський автомобіль /ВІДЕО

Читайте на ГК:Може ми чогось не знаємо?!: Трамп заявив, що Угорщина має спільний кордон з Росією
Читайте на ГК:“Українська мова є частиною нашої культурної спадщини”: Кисельов зробив несподівану заяву /ВІДЕО
Читайте на ГК:У МЗС України підтвердили загибель 25 українців в Ізраїлі та Газі