1. Новини Закарпаття
  2. >

"Угорщина має реалізувати велику програму розвитку в Україні": повідомив Держсекретар Угорщини Мадяр /ВІДЕО

19.07.2022 09:10 Без кордонів

Держсекретар Угорщини Левенте Мадяр відвідав Закарпаття.

Держсекретар Угорщини Левенте Мадяр відвідав Закарпаття.

Як повідомляє TV21Ungvar., до України з кількаденним робочим візитом прибув держсекретар, заступник міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, Левенте Мадяр. У понеділок він зустрівся з керівником Закарпатської обласної військової адміністрації Віктором Микитою.

Під час зустрічі йшлося про допомогу, яку Угорщина надає Україні, зокрема, підтримку вимушено переміщених осіб, які наразі перебувають на Закарпатті, та експорт українського зерна.
У наступні місяці Угорщина має реалізувати велику програму розвитку, завдяки якій країна стане одним з найважливіших коридорів експорту українського зерна на світовий ринок.

Очільник Закарпатської ОВА Віктор Микита подякував за підтримку Левенте Мадяра та Екуменічної служби милосердя.
Під час візиту на Закарпаття Левенте Мадяр також зустрівся з представниками Закарпатської обласної ради. У наступні дні угорський держсекретар відвідає Львів, а також Київ, Бородянку та Бучу.

Нагадаємо, Угорщина доставить в Україну вантажів на 600 мільйонів форинтів (понад 48 млн. грн.), 800 тонн продуктів харчування та 200 тонн дитячих засобів у рамках найбільшої в історії Угорщини операції гуманітарної допомоги. Про це заявив міністр зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини Петер Сійярто у Брюсселі після позачергового засідання міністрів закордонних справ країн ЄС. Міністри ряду країн ЄС високо оцінили дії сусідніх з Україною держав, зокрема Угорщини, за прийом і турботу про біженців, наголосив він.

Наразі обидві сторони посилено працюють над тим, як допомогти Україні продавати хліби в Європу і Африку /ВІДЕО.